Sportovní soutěže


Školní rok 2022/2023


Další vítězné - fotbalové tažení Lerchovky až na 2. místo v kraji

7.6.2023 J. Babka

Hochům II. stupně se letos skvěle dařilo při meziškolním fotbalu.
První turnaj jsme sehráli ve Strážově v pondělí 22. 5. Zde jsme po vítězství a remíze obsadili první místo a postoupili do okresního finále v Nýrsku, které se konalo v úterý 30. 5. Na místním fotbalovém stadionu se utkala mužstva čtyř nejlepších škol v okrese. Po třech vyrovnaných, ale vždy vítězných zápasech se podařilo celkově vyhrát i zde. Hned další den nás čekalo krajské finále.
V Plané u Mariánských Lázní jsme se utkali postupně s ZŠ Kralovice, 33. ZŠ Plzeň, ZŠ Planá, a ZŠ Domažlice a dokázali jsme zvítězit ve třech utkáních ze čtyř. Nad naše síly byla pouze plzeňská škola, kterou navštěvují hráči Viktorie Plzeň, ale i přes prohru jsme získali cenné zkušenosti. Postup do republikového semifinále nám sice nevyšel, ale druhé místo v plzeňském kraji je v této konkurenci více než cenné.
Naši školu reprezentovali: Filip Čonka, Karel Heberlein, Martin Kolář, Jan Vištiak, Jiří Karl, Matyáš Holeček, Jan Kůželka, Milan Šedivý, Martin Mužík, Filip Jarolím, Marek Melka, Michal Šašek, Václav Šebesta, David Holeček, Šimon Holeček, Jakub Kolář.

foto


McDonald´s Cup - krajské kolo

22.5.2023 M. Vrhelová

MÁME STŘÍBRO!!!
Ve čtvrtek 18. května se na stadionu Josefa Žaloudka v Plzni – Skvrňanech konalo krajské finále turnaje školských fotbalových družstev McDonald´s Cup. Naši kluci, žáci 1. až 3. tříd (kategorie A), se probojovali ze základní skupiny do semifinálových zápasů. Další výhra jim zaručila účast ve finále. Finálový zápas byl naše jediná prohra toho dne a vynesl nám úžasné stříbrné 2. místo.
Obrovská gratulace celému týmu Lerchovky A, jsme na vás hrdí!!! A velké poděkování patří i našim fanouškům!
foto


Májová laťka

9.5.2023 M. Pajmová

V úterý 2. května se v naší tělocvičně sešla skupina atletů, aby si zasoutěžila ve skoku vysokém.
Skákalo se ve dvou věkových kategoriích. Nejdřív závodili chlapci a dívky ze 6. a 7. tříd. Po dlouhém a usilovném zápolení a po postupném zvedání výšky, jsme mohli vyhlásit vítěze. V kategorii dívek se na prvním místě umístila Veronika Mastná, která překonala laťku ve výšce 125 cm. Druhá byla Karina Rieplová, také s výkonem 125 cm. Zde rozhodl počet nezdařených pokusů. Třetí se 120 cm byla Veronika Janoutová. Mezi chlapci si první místo po překonání 145 cm vybojoval Jan Janoch. Druhý byl Stanislav Škvrna, přeskočil 140 cm. A třetí se 130 cm byl Václav Šebesta.
I ve věkové kategorii 8. a 9. tříd bylo atletické klání velmi napínavé. Za hlasitého povzbuzování publika podali všichni skvělé výkony. Mezi dívkami se na prvním místě umístila Eliška Kratejlová se 135 cm, druhá byla Natálka Holečková se 135 cm a třetí se 125 cm byla Martina Kuthanová. V chlapecké kategorii laťku ve výšce 160 cm přeskočil a na prvním místě se umístil Karel Heberlein. Druhý se 155 cm skončil Lukáš Ševčík a třetí se 150 cm Zdeněk Holeček.
Děkujeme všem za účast a za skvělé sportovní výkony.
Výsledková listina

foto foto foto foto

Štafetový pohár v Klatovech

27.4.2023 V. Šašková

Dne 27. 4. 2023 jsme se s žáky 1. stupně zúčastnili Štafetového poháru v Klatovech. Naši sportovci opět zabodovali. Vyběhli si nejen úžasné 3. místo, ale získali také zlaté medaile: Jaroslava Staňková v hodu medicinbalem, Jan Majer v hodu medicinbalem a Sebastiano Stibor ve skoku z místa. Všem účastníkům velmi gratulujeme a těšíme se na další sportovní úspěchy.
foto foto foto foto foto

Lerchovka a Mc Donald’s Cup

27.4.2023 M. Vrhelová

Letos se koná již 24. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – Mc Donald’s Cup. V okrskových kolech, která se konala v Sušici, vybojovali kluci ze 4. a 5. tříd bronzové medaile, žáci mladší medaile zlaté a postup do kola okresního. V Klatovech už je také rozhodnuto. Náš superbrankář Vašek vychytal všechny střely, kluci v poli předvedli vynikající hru a … Lerchovka získává 1. místo! Máme zlato a 18. května jedeme do Plzně!
Klukům blahopřejeme a děkujeme i našim fanouškům! Držíme palce a „Hoši (Lerchovka), do toho!“
foto foto


Florbalový turnaj

30.3.2023 V. Hušáková, M. Pajmová

Florbal je oblíbený sport žáků 2. stupně. Na konci března se tak uskutečnil turnaj mezi třídami této věkové kategorie.
V pondělí 27. 3. ke vzájemným zápasům nastoupily dívky z 8. a 9. tříd. Nezúčastnila se třída 9. A, protože se jim bohužel nepodařilo postavit družstvo. Družstva za mohutného povzbuzování kluků statečně bojovala. Zápasy byly velmi vyrovnané a o 1. a 2. místě rozhodl až celkový počet vstřelených branek. Na 1. místě se umístila třída 9. B, druhá byla 8. B, třetí pak 8. A, čtvrtá 8. C a pátá 9. C.
V úterý 28. 3. se v tělocvičně ke vzájemným zápasům sešli žáci 6. a 7. tříd. V této věkové kategorii byla družstva smíšená. Atmosféra v tělocvičně byla díky povzbuzujícím divákům skvělá. I tentokrát byly výsledky velmi vyrovnané a o vítězi turnaje rozhodlo vzhledem k shodnému počtu bodů skóre vzájemného zápasu. První bylo družstvo ze 7. C, druhá byla 6. A, třetí 6. B, čtvrtá 7. A, pátá 7. B a šestá 6. C.
Celý turnaj měl hladký průběh i díky skvělé práci rozhodčích Zdeňka Holečka a Jirky Karla z 9. A. Všechny týmy si odnesly za skvělé výkony diplomy a sladké odměny. Všem zúčastněným děkujeme za účast a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

foto

Mikulášský turnaj v přehazované

8.12.2022 V.Hušáková, M.Pajmová

Na svátek svatého Mikuláše proběhl turnaj 6. a 7. tříd v přehazované. K zápasům nastoupilo šest smíšených družstev. V obou tělocvičnách naší školy se odehrálo, za vydatného povzbuzování diváků, 15 zápasů. Holky i kluci hráli s velkým nasazením a za mnohé vzájemné výměny by se nemuseli stydět ani profesionální hráči. Napětí a skvělá atmosféra panovala až do vyhlášení výsledků na konci turnaje. A jak to dopadlo? 1. místo – 7. B, 2. místo – 7. C, 3. místo – 6. A, 4. místo – 6. B, 5. místo – 6. C, 6. místo – 7. A. Gratulujeme vítězům a všem děkujeme za účast v turnaji, byli jste skvělí.
foto foto foto


Závody orientačního běhu v Sušici

21.11.2022 J. Babka

V úterý 15. 11. 2022 pořádala ZŠ Elanor Sušice orientační běh pro žáky druhého stupně sušických škol. Naši školu reprezentovalo 26 žáků. Celkem bylo více než 80 závodníků. Dohromady naše škola posbírala 6 cenných kovů z 12 možných! Pořádající škole děkujeme za organizaci závodu. Díky patří také všem žákům reprezentujícím naši školu!
CELÝ TEXT
VÝSLEDKY
foto


Školní florbalový turnaj

21.11.2022 J. Babka, T. Nový

Ve dnech 10. 11. a 14. 11. byl uspořádán školní turnaj florbalu pro všechny třídy II. stupně. Celkem se do hry aktivně zapojilo přes 100 hráčů, dalších více než 20 žáků pomáhalo s přípravou a organizací turnaje. Všem děkujeme! Ve čtvrtek 10. 11. sehráli své zápasy mladší žáci, tzn. 6. a 7. ročníky. V základních skupinách se nejprve utkaly třídy stejného ročníků, aby pak mužstva hrála ve finálové části turnaje o absolutní pořadí. O páté místo hrála 6. C proti 7. B. Třetí místo vybojovala třída 7. A, která zvítězila nad 6. A. Ve finále turnaje proti sobě nastoupila družstva 6. B a 7. C a po samostatných nájezdech se z vítězství radovala třída mladší!
Celkové pořadí:
1. místo – 6. B, 2. místo – 7. C, 3. místo – 7. A, 4. místo – 6. A, 5. místo – 6. C, 6. místo – 7. B.
V pondělí 14. 11. se pak konal turnaj starších žáků, tj. 8. a 9. třídy. Ani zde nebyla nouze o krásná a vypjatá utkání. Po základních skupinách se ve finálové části utkaly třídy o konečné pořadí, a stejně jako ve čtvrtek třídy soutěžily o precizně vyrobené 3D poháry a několik sladkých odměn
. Celkové pořadí:
1. místo – 9. C, 2. místo – 8. C, 3. místo – 9. B, 4. místo – 8. B, 5. místo – 9. A, 6. místo – 8. A.


Florbalový turnaj v Horažďovicích

7.11.2022 J. Babka, T. Nový

Úterý 1. 11. 2022 bylo dnem, kdy se v Horažďovicích konalo první kolo florbalových turnajů základních škol mladších žáků. Do okresního finále v Klatovech postupovala dvě družstva a nám postup jen těsně unikl. Naši školu reprezentovali žáci šestých a sedmých ročníků, 6. A – Jan Kratejl, Jan Kahle, Antonín Polák, 6. B – David Holeček, Radim Kříž, Jakub Vítek, 7. B – Tobiáš Řáha a 7. C – Mikuláš Červený, Michal Šašek.
Ve středu 2. 11. 2022 se konal turnaj starších chlapců, kterého se zúčastnili žáci osmého a devátého ročníku. Celkem bylo 6 družstev a náš tým ve složení,8.B – Václav Vavřík, Martin Mužík, 9.A – Zdeněk Holeček, Jiří Karl, Jan Vyšín, 9.B – Kryštof Karlík, 9.C – Daniel Jáchim, Filip Čonka, Miloslav Scheinost, Tomáš Skuhra, Karel Balog, se umístil na čtvrtém místě. Všem reprezentantům naší školy děkujeme!
foto foto foto foto


Přespolní běh - krajské kolo

14.10.2022 V. Šašková

Dne 13.10. 2022 se naše děvčata z 8. a 9. ročníku zúčastnila závodů v krajském kole v přespolním běhu v Plzni. Dívky vyběhly krásné 3. místo. Děkujeme za reprezentaci naší školy a velmi gratulujeme.
VÝSLEDKY ZDE
foto foto

Atletický čtyřboj Klatovy

6.10.2022 J. Babka

Výsledky hoši ZDE
Výsledky dívky ZDE
Foto

foto

Přespolní běh

6.10.2022 V. Šašková

Dne 13.4. se uskuteční krajské kolo přespolního běhu, do kterého postoupila děvčata 2.st. Výsledky okresního kola ZDE

Atletický trojboj 1. stupeň

V.Šašková 8.6.2022

Dne 3. 6. 2022 jsme vyrazili na atletický trojboj do Klatov. Žáci perfektně zvládli skok daleký, sprint 50m, hod míčkem. Starší žáci si zaběhli navíc ještě štafetu. Opět podali skvělé výkony. Mladší sportovci vybojovali krásné 2. místo a starší 5. místo. Za jednotlivce se umístila na 1. místě Stella Nachtigallová 3. B a na 2. místě Nikola Vetráková 5. B. Gratulujeme a těšíme se na další zdařené akce.
Atletický trojboj

McDonald´s Cup - krajské kolo

M. Vrhelová 1.6.2022

MÁME STŘÍBRO!!!
V pátek 13. května se na stadionu Josefa Žaloudka v Plzni-Skvrnanech konalo krajské finále turnaje školských fotbalových družstev McDonald´s Cup. Naši kluci – žáci 4. a 5. tříd (kategorie B) se probojovali ze základní skupiny bez jediné prohry do semifinálových zápasů. Další výhra jim zaručila účast ve finále. Finálový zápas – naše jediná prohra toho dne (0:3), a to s domácím týmem 33. základní školy Plzeň, nám vynesl smutnější, ale krásné stříbrné 2. místo.
Obrovská gratulace celému týmu Lerchovky B, jsme na vás hrdí!!! Velké poděkování našim fanouškům!
foto


Školní rok 2021-2022

Vybíjená 1.st. krajské kolo Plzeň

10.5.2022 V. Šašková

Dne 10. 5. 2022 jsme v Plzni bravurně vybojovali 1. místo v krajském kole ve vybíjené. Všechny zápasy byly odehrány perfektně. Našim sportovcům děkujeme a moc gratulujeme.
foto foto foto

Vybíjená 1.st. okresní kolo Klatovy

6.5.2022 V. Šašková

Dne 5. 5. jsme vyrazili s našimi sportovci na turnaj ve vybíjené do Klatov. Byly to težké souboje, ale dopadli jsme perfektně. Hoši přivezli zlato a děvčata krásné stříbro. Velká gratulace. Postoupili jsme do krajského kola do Plzně, tak nám držte palce.
foto


Mc Donald’s Cup okresní finále

6.5.2022 M. Svatková

Ve středu 4.5.2022 jsme se zúčastnili okresního finále 23. ročníku McDonald’s Cupu. V Klatovech náš tým kategorie B (žáci 4. a 5. tříd - Adam Svoboda, Jakub Kolář, Daniel a Lukáš Kupcovi, David Kopa, David a Šimon Holečkovi, Jan Kratejl, Jakub Vítek a Josef Mach) předvedl perfektní výkon. V pěti zápasech jsme čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali.

Výsledky vypadaly takto:
Sušice - Vrhaveč 5:0 (Kratejl, Vítek, Vítek, Kolář, L. Kubec)
Sušice - Klatovy 2:0 (Kolář, D. Holeček)
Sušice - Švihov 6:0 (Kolář, Kratejl, Vítek, Kolář, D. Kubec, D.Holeček)
Sušice - Horažďovice 1:1 (Kratejl)

Máme ohromnou radost z postupu do krajského kola v Plzni, které proběhne v pátek 13.5.2022. Naši kluci předvedli nejen krásnou hru, ale i kamarádské chování a nadšení z pohybu.
foto


Florbalový turnaj 1. stupeň ZŠ 4. - 5. třída

6.5.2022 M.Denk

Dne 4. 5. 2022 se vybraní žáci školy zúčastnili okresního florbalového turnaje v Klatovech, kde obsadili medailové 3. místo z celkem 7 zúčastněných škol. Kluci absolvovali celkem 9 zápasů, kdy jedno utkání trvalo 15 minut. Florbalistům děkujeme za reprezentaci školy.

Sestava: Antonín Polák "C", Menčík Vojtěch Slavomír "G", Jan Kahle, Tadeáš Kavale, Ondřej Trnka, Vojtěch Lovas, Patrik Šlapák, Patrik Procházka, Tomáš Mařík, Ondřej Beneš.

Zápasy v základní skupině:
ZŠ Čapkova Klatovy - ZŠ Lerchova Sušice 3:3
Přeštice "A" - ZŠ Lerchova Sušice 5:4
Přeštice "B" - ZŠ Lerchova Sušice 1:13
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Švihov - 5:0
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Nalžovské Hory 3:7
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Janovice nad Úhlavou 6:2

Čtvrtfinále:
ZŠ Lerchova Sušice - Přeštice "B" - 7:0

Semifinále:
Přeštice "A" - ZŠ Lerchova Sušice - 4:0

O 3. místo:
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Švihov - 4:2
foto

Štafetový pohár Klatovy

3.5.2022 V.Šašková

Dne 29. dubna se naši mladší sportovci zúčastnili Štafetového poháru v Klatovech. Podali perfektní výkon. Z deseti zúčastněných škol vyběhli krásné 3. místo. Velká gratulace.

foto foto

FOTO

Mc Donald’s Cup

29.4.2022 M.Vrhelová

Letos se koná již 23. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – Mc Donald’s Cup. Z okrskového kola, které proběhlo 28. dubna v Sušici, se naši žáci probojovali v obou kategoriích do kola okresního. Blahopřejeme! Fotografie ZDE

Okresní kola se konají v Klatovech, a to ve středu 4. května kategorie B (žáci 4. a 5. tříd) a v pátek 6. května kategorie A (žáci 1. až 3. tříd). Držme palce a „Hoši (Lerchovka), do toho!“
foto


Velikonoční laťka

29.4.2022 M.Pajmová

Po covidové pauze uspořádala naše škola tradiční soutěž ve skoku vysokém. V úterý 19. dubna si přišlo vyzkoušet svoje dovednosti 94 skokanů ze 6. až 9. ročníků. Závod se uskutečnil ve velké tělocvičně. Vítězové v jednotlivých kategoriích dosáhli kvalitních výkonů. Závěr celé soutěže byl velmi napínavý, tři chlapci z 9. B se utkali o nejcennější kovy. Vítězně ze souboje vyšel J. Kolář výborným výkonem 167 cm, jen o 7 cm méně skočil D. Mešina a bronzovou medaili za 150 cm si odnesl D. Kiml. Příjemnou atmosféru celého závodu vytvořili přítomní diváci svým povzbuzováním. Ve všech kategoriích obdrželi závodníci na prvních třech místech medaile, diplomy, drobné dárky a sladké odměny. Všem zúčastněným žákům gratulujeme k dosaženým výkonům.
VÝSLEDKY
FOTO

Florbalový turnaj DDM Klatovy

3.1.2022 M.Denk

Dne 29. 12. 2021 se florbalisté naší školy zúčastnili tradičního kvalitně obsazeného vánočního florbalového turnaje v Klatovech, který se konal v tělocvičně Masarykovy ZŠ. Chlapcům se v zajímavé konkurenci po 1 výhře, 2 remízách a 2 porážkách podařilo obsadit slušné 4. místo.
Sestava: Jakub Kolář “C”, Kryštof Karlík “G”, David Hanula, Martin Mužík, Daniel Kiml, Zdeněk Holeček, Jiří Karl, Damián Mešina, Jan Zdeněk.
foto


Florbalový turnaj ČEPS Cup

26.11.2021 M.Denk

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se vybraní sportovci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale určený pro věkovou kategorii 1. stupně ZŠ, který se konal v Klatovech ve sportovní hale ZŠ Čapkova. Po vyrovnaných výkonech jsme nakonec obsadili 4. místo z celkových 8 zúčastněných týmů.
Sestava (11): Antonín Polák "C", Šimon Holeček "G", David Holeček, Tadeáš Kavale, Daniel Matvjejev, Ondřej Trnka, Jakub Vítek, Josef Mach, Patrik Procházka, Ladislav Novák, Ondřej Beneš.

Výsledky našeho týmu:

Základní skupina:
ZŠ Lerchova Sušice - Šafránkova ZŠ a MŠ Nalžovské Hory – 1:2
ZŠ Lerchova Sušice - Masarykova ZŠ Klatovy – 3:2
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Komenského Horažďovice 3:1

Čtvrtfinále:
ZŠ Dolany - ZŠ Lerchova Sušice – 1:3
Semifinále:
ZŠ Komenského Horažďovice - ZŠ Lerchova Sušice – 3:1
O 3. místo:
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Tolstého Klatovy – 2:3

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy :) M. Denk

foto foto foto


Sportovní úspěchy „Modré školy“ po covidové pauze

6.10.2021 M.Pajmová, J.Babka

S novým školním rokem a uvolněním opatření proti Covidu-19 začaly probíhat i meziškolní sportovní soutěže.
Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
CELÝ TEXT

foto foto foto


Sportovní soutěž v přespolním běhu

29.9.2021 M.Denk

Nominovaných 29 žáků a žákyň z 1. a 2. stupně se zúčastnilo přespolního běhu, který se konal ve čtvrtek 23. 9. v Areálu pod sjezdovkou v Nýrsku. Soutěžilo se celkem ve 3 věkových kategoriích na tratích 800, 1 500 a 2 500 m. Mezi nejúspěšnější běžce z naší školy se zařadili Jan Kratejl celkově 2. místo a Jakub Kolář - 1. místo. Také ostatní běžci a běžkyně předvedli velice dobré výkony. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
foto foto foto foto foto foto
Školní rok 2019-2020

Přespolní běh

23.9.2019 M.Koutná

Ve čtvrtek, 19. 9. 2019 se v Nýrsku konal přespolní běh. Žáci z prvního i druhého stupně bojovali velmi statečně. Největší úspěchy zaznamenal Jan Vítek, který si doběhl pro bronz a Josef Hlaváček, který svojí kategorii zcela ovládl a vybojoval první místo, kdy předběhl vedoucího závodníka doslova v posledních metrech. Velké díky patří všem zúčastněným žákům i organizátorům celé akce.
Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh


Úspěšná reprezentace plavců z Modré školy

25.11.2019 M.Pajmová I.Katrušáková

Ve čtvrtek 21. listopadu odjela početná výprava žáků z Lerchovky reprezentovat školu na okresní přebor v plavání. Závody uspořádala ZŠ Tolstého v klatovském bazénu. Naši plavci výborně reprezentovali školu a celkem získali 20 medailí. Žáci z 1. stupně vybojovali 2 zlaté ( A. Vaňková, J. Drábek), 2 stříbrné (K. Veselá, J. Blahout) a 1 bronzovou medaili (A. Štrobl). Jmenovaní závodníci se také umístili na druhém místě v závodě štafet. Plavci z 2. stupně zazářili a přivezli osm zlatých, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. Nejúspěšnějšími reprezentanty naší školy se stali F. Vinický a V. Suk, kteří vyhráli každý dva individuální závody na 50 metrů a byli členy vítězných štafet. Dalšími úspěšnými závodníky byli E. Pokorná (2 zlaté a 1 stříbrná medaile), O. Netal (2x zlato, 1x stříbro), A. Mašková (zlato, stříbro a bronz), J. Nový (zlatá a 2 bronzové medaile), M. Strejc (zlato a stříbro), A. Ondráčková a K. Netalová (zlaté medaile ze štafety). Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší Modré školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Školní přebor v plavání

25.11.2019 M.Pajmová

Výsledky (pdf 427MB)


Školní florbalový turnaj

8.11.2019 J.Babka

Ve dnech 4. 11. a 6. 11. 2019 se uskutečnil školní florbalový turnaj 6. – 9. ročníků. Turnaje se zúčastnilo více než 70 chlapců. Starší kategorie (8/9 třída) hrála systémem „každý s každým“, zatímco mladší žáci (6/7 třída) nejdříve bojovali v základních skupinách a pak sehráli zápasy o konečné pořadí. U všech družstev byl znát týmový duch a snaha o co nejlepší umístění své třídy. Turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků. První tři družstva byla odměněna diplomem a sladkými cenami.
Výsledky:
Starší žáci: 1. místo 8. A, , 2. místo 9. B, 3. místo 9. C, 4. místo 8. C, 5. místo 8. B, 9. A nesložila tým
Mladší žáci: 1. místo 7. A, 2. místo 6. C, 3. místo 6. B, 4. místo 7. C, 5. místo 7. B, 6. místo 6. A,

Okresní přebor v plavání

26.11.2019 M.Pajmová

Výsledky (pdf 364MB)


Okresní finále florbalu základních škol

9.12.2019 J.Babka

Letos se Základní škole Sušice Lerchova podařil postup do okresního finále základních škol ve florbalu. V základní skupině hrané na naší škole v Sušici sehrálo družstvo krásná a napínavá utkání s TGM Sušice, Velharticemi a Kolincem. Především díky vysokému počtu vstřelených branek se podařilo postoupit na finálový turnaj do Klatov. V Klatovech i přes citelné oslabení o několik opor týmu hráli hoši kvalitní utkání a obsadili 4. místo. Naši školu reprezentovali: Martin Kulhánek, Pavel Poledník, Zdeněk Hromádka, Martin Beneš, Kryštof Ciprýn, Vojtěch Beníšek, Ondřej Koryťák, Martin Jiřina, Stanislav Simet, Tomáš Šprinc a Jan Kašák.
foto

ČEPS cup

20.12.2019 M.Vrhelová

ČEPS cup – celorepublikový florbalový turnaj pro první stupeň základních škol
V letošním osmém ročníku tohoto již tradičního podzimního turnaje bojuje o republikový primát a titul mistra České republiky pro první stupeň základních škol více než dvanáct set družstev. (Více o turnaji www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly.)
Naši žáci se zúčastnili okresního kola v Klatovech ve čtvrtek 12. prosince 2019. V turnaji se utkala družstva základních škol z Klatov, Švihova, Strážova, Velhartic a Předslavi. Prvenství a zasloužený postup do kola krajského získali žáci ZŠ Klatovy, Tolstého. Lerchovka obsadila místo páté. Děkujeme našim florbalistům za kvalitní hru a výbornou reprezentaci.
foto

Okrsek přehazovaná

2.2.2019 I.Katrušáková

29.1.2020 proběhlo na naší škole okrskové kolo v přehazované. Turnaje se zúčastnilo pět škol ( ZŠ Sušice, Lerchova, ZŠ Sušice, Komenského, ZŠ Horažďovice, Komenského, ZŠ Kolinec a ZŠ Velhartice) ve třech kategoriích ( hoši, smíšené a dívky)
Naše družstva smíšené (1. místo) a hoši (2. místo) postupují do okresního kola.
foto foto


Vánoční laťka

20.12.2019 M.Pajmová, J.Babka

V pondělí 16. 12. 2019 se ve velké tělocvičně uskutečnilo tradiční „vánoční skákání“ (závod žáků z 2. stupně ve skoku vysokém). Svoje dovednosti si přišlo vyzkoušet celkem 94 závodníků. Při vyhlášení výsledků byli odměněni nejlepší skokani v každé kategorii, první tři obdrželi medaile, diplomy, sladké odměny, na čtvrtém a pátém místě dostali drobné ceny. T. Bílek a O. Netal získali zvláštní cenu za nejlepší výkon.
Výsledky

Volejbalový turnaj a přehazovaná

20.2.2020 M.Pajmová, J.Babka

V pondělí 17. 2. 2020 se uskutečnil školní turnaj ve volejbalu smíšených družstev (3 chlapci a 3 dívky). V obou tělocvičnách postupně sehrála vzájemné zápasy družstva z osmých tříd, z 9. B a 9. C. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané. Zvítězila 8. B, o umístění na druhém až čtvrtém místě rozhodly pomocné body ze vzájemných zápasů. Za podané výkony si každé družstvo rozdělilo sladkou odměnu.
Výsledky:
1.místo 8. B
2.místo 9. B
3.místo 8. A
4.místo 8. C
5.místo 9. C

V úterý 18. 2. 2020 se konal školní turnaj v přehazované pro žáky 6. a 7. tříd. Výsledky:
1.místo 7. B
2.místo 7. A
3.místo 7. C
4.místo 6. A
5.místo 6. C
6.místo 6. B

foto foto


Přehazovaná 1.st

16.3.2020 I.Katrušáková

28. 2. 2020 proběhlo okresní kolo v přehazované. Družstvo hochů se umístilo na krásném druhém místě. Smíšené družstvo bylo páté.

foto foto foto


Školní rok 2018-2019

Atletický čtyřboj - dívky

4.6.2019 M.Pajmová

V pátek 31. 5. 2019 obsadilo družstvo děvčat ve složení M. Hrubcová, A. Hrubcová, Z. Peňázová, V. Janoušková a E. Boduch sedmé místo v atletickém čtyřboji v Klatovech. Děvčata bojovala s velkým nasazením o každý bod. Patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace k dosaženým výkonům.
foto


Pohár rozhlasu

29.5.2019 M.Pajmová J.Babka

V letošním školním roce se Modrá škola ve spolupráci s atletickým oddílem stala znovu pořadatelem okresního kola Poháru rozhlasu. Na sušickém stadiónu se 14. a 15. května sešlo 445 dětí ze základních škol a gymnázií okresu Klatovy, aby si změřilo své síly v atletických disciplínách.
Oba dva dny se závodilo za velmi chladného počasí, přesto se závodníci snažili o co nejlepší výkony a umístění v soutěži družstev. Starší žáci z Modré školy obsadili 10. místo, mladší žákyně 7. místo. Medailovými úspěchy se mohou pochlubit starší žákyně, které vystoupily na stříbrnou příčku. Největšího úspěchu ZŠ Lerchova ul. dosáhlo družstvo mladších žáků, které se stalo vítězem okresního kola a vybojovalo si postup do krajského finále v Plzni.
Družstvo ve složení P. Andrášek, J. Hlaváček, P. Jílek, O. Tichopád, T. Bílek, S. Simet, O. Koryťák, P. Poledník, M. Kyrál, V. Vinický a V. Suk (okresní kolo) podalo kvalitní výkony také v krajském kole a ve velké konkurenci obsadilo pěkné 6. místo.
Poděkování za bezchybný průběh závodů patří všem rozhodčím, žákům z devátých tříd a dvěma děvčatům z 8. A. Našim závodníkům blahopřejeme k dosaženým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

foto

Pohár rozhlasu

15.5.2019 L.Kopřivová

Mladší žákyně
Mladší žáci
Starší žákyně
Starší žáci


OKRESNÍ FINÁLE – 3kový MINIVOLEJBAL

5.5.2019 Č.Kříž

V pátek 26. dubna 2019 se v klatovské hale ZŠ Čapkova konalo finále soutěže Školní liga trojkový „Modrý minivolejbal“. Do okresního finále kategorie III. (6. – 7. tř.) postoupilo celkem 8 družstev hochů a 8 družstev děvčat. Naše družstvo děvčat ZŠ Sušice, Lerchova, skončilo ve čtyřčlenné skupině na 2. místě ve skupině, kde porazila děvčata ZŠ Klatovy Tolstého a ZŠ Strážov a tím postoupila do finálové skupiny o 1. – 4. místo. Zde se jim už tolik nedařilo a celkově skončila děvčata na výborném 4. místě.
Naši školu ve finálových bojích velmi úspěšně reprezentovala Anna Hrubcová, Eliška Mužíková, Hanka Vávrová a Marie Hrubcová.
foto


Úspěch běžců na lyžích

23.3.2019 M.Pajmová, I.Katrušáková

Ve čtvrtek 28. února reprezentovalo naši školu 20 dětí z 1. a 2. stupně na zimní olympiádě v běhu na lyžích. Závody se konaly v Železné Rudě na Belvederu na běžeckých tratích. Naši závodníci vybojovali několik cenných kovů. M. Kyrál zvítězil v kategorii III, Š. Kyrál byl v kategorii II na třetím místě. Zlaté medaile za štafetu získala dívčí štafeta ve složení E. Pokorná, E. Dostálová a N. Dostálová, stříbro vybojovali J. Chudý, Š. Kyrál a L. Hlaváč z 1. stupně a také štafeta chlapců ve složení J. Pech, E. Hrůza, M. Kulhánek v kategorii IV. Na bronzovou příčku dosáhla štafeta chlapců ve složení M. Kyrál, V. Havlíček, Z. Hromádka ve III. kategorii. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným žákům gratulujeme k jejich úspěchu.

OZO výsledky běh OZO výsledky obří slalom


Zimní olympiáda

2.3.2019 A.Golová V.Hušáková

28.2. jsme se zúčastnili ZO na Špičáku. Žáci závodili v obřím slalomu, kde se mezi konkurenty rozhodně neztratili. Milan Sopek obsadil nádherné 2.místo, Barbora Potužáková a Vojta Beníšek krásné 3.místo ve svých kategoriích. Medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

foto foto fotoBasketbalová show 14. 1. 2019

17.1.2019 J.Babka

V pondělí 14. 1. 2019 se v odpoledních hodinách uskutečnila basketbalová show pořádaná Českou Basketbalovou Federací a budoucím oddílem basketbalu v Sušici. Ukázkový trénink pro případné zájemce sušického basketbalu byl navštíven převážně jen žáky ZŠ Lerchova, ale pevně věříme, že ti zajímavou a důležitou informaci předají i žákům dalších škol. Takže pokud se chcete věnovat této krásné a zároveň náročné hře – důležité informace najdete na facebooku – Basketball Sušice.

Stolní tenis – školní turnaj 2. stupně

17.1.2019 J.Babka

Ve středu 16. 1. 2019 se konal školní turnaj stolního tenisu. O akci byl překvapivě vysoký zájem (40 žáků), takže se během tříhodinového turnaje u pěti stolů v jednotlivých skupinách odehrálo cca 130 zápasů. K vidění byla řada kvalitních a vyrovnaných utkání plných nasazení a sportovního vypětí. Mezi nejlepší stolní tenisty školy patří vítězové jednotlivých skupin: David Hušák, Václav Bauer, Jan Valík, Ondřej Míčka a Tomáš Keila.


Okresní finále florbalu žáků 6-7 ročníků

16.12.2018 J.Babka

Do okresního finále florbalistů 2. stupně se letos podařilo postoupit mladším žákům – 6/7 ročník. Jedná se o úspěch vzhledem k velké konkurenci, která díky popularitě florbalu, pomalu a jistě stoupá. Turnaj se konal ve středu 28. 11. 2018 ve sportovní hale Čapkova v Klatovech. Pro některé naše hráče byla velikost hrací plochy překvapením. Do loňského roku, kdy navštěvovali první stupeň základní školy, hráli na polovičním hřišti systémem 3+1. Letos je tak čekala premiéra, navíc v systému 5+1. V prvních zápasech se tak projevovala jistá nezkušenost, ale postupným zlepšením hry se dostavily i úspěchy.
V celkovém pořadí tak naše škola v okrese Klatovy obsadila 5. místo. Jmenovitě patří dík těmto reprezentantům: Jan Kašák, Stanislav Simet, Pavel Poledník, David Jaroš, Ondřej Koryťák, Ondřej Kadlec, Jakub Kolář, Zdeněk Hromádka, Martin Jiřina, Vojtěch Beníšek a brankář Martin Kulhánek.

foto


Florbal děvčat

4.12.2018 M.Pajmová

V pondělí 3. 12. 2018 se děvčata z 8. a 9. tříd zúčastnila školního florbalového turnaje. Po patnácti vzájemných zápasech rozhodovaly o konečném pořadí ještě penalty. O hladký průběh všech zápasů se postarali rozhodčí Honza Sova a Filip Šašma, kterým patří velké poděkování.
Výsledky:
1. místo 9. A
2. místo 9. C
3. místo 8. A
4. místo 8. C
5. místo 8. B
6. místo 9. B

foto foto foto


Školní kolo v plavání

19.11.2018 M.Pajmová

V pátek 16. 11. 2018 naše škola uspořádala školní kolo v plavání žáků šestých až devátých tříd. Plavecké závody se konaly v sušickém bazénu.
Celkem závodilo 54 děvčat a chlapců, kteří soutěžili ve volném způsobu, ve způsobu prsa a znak. Všichni plavali trať dlouhou 50 metrů.
Všem žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům.
Výsledky 6.roč a 7.roč
Výsledky 8.roč a 9.roč


Výsledky ze sportovních soutěží

11.10.2018 M.Pajmová

Čtyřboj výsledky (xls 410MB
Čtyřboj pořadí (pdf 333MB
Přespolní běh (xlsx 51MB

Xterra Gymnázia Sušice 2018

11.10.2018 J.Babka P.Horejš

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 proběhl na stadionu TJ Sušice a v lesoparku Luh terénní závod štafet Xterra 2018 pořádaný gymnáziem Sušice. Jednalo se již o pátý oficiální ročník s účastí všech sušických škol. Tradičně byla velká konkurence v kategorii mladších štafet (8. – 9. tř.). Naši školu reprezentovalo 12 žáků, tzn. čtyři štafety, které soupeřily se závodníky ZŠ TGM Sušice a pořádajícího gymnázia. V kategorii starších štafet (střední školy) závodili studenti SOŠ a SOU Sušice a gymnázia. Celkem bylo přihlášeno do takticky i fyzicky náročného závodu 41 týmů (tj. 123 žáků a studentů). Jednalo se o historicky nejvyšší účast, která naznačuje oblíbenost tohoto závodu.
Od klasické xterry – tedy terénního triatlonu (plavání, horské kolo, terénní běh) je tato štafetová soutěž přizpůsobena školním podmínkám a do jisté míry zatraktivněna. První disciplínou je letní biatlon (kombinace běhu a střelby ze vzduchové pušky). Druhou částí štafety byly dva okruhy na místy rozbahněné a náročné trati pro horská kola. Poslední třetinou závodu je orientační běh. Jde o lehčí variantu klasického OB (bez busoly a mapy pro OB), závodí se podle mapy katastrální. Právě orientační běh často rozhoduje o vítězích a poražených. Kdo ze startujících měl orientační zkušenosti nebo dokázal zachovat chladnou hlavu pomohl svému týmu k dobrému umístění.
Štafeta našich dívek (Bělohoubková, Potužáková, Kämpfová) ve své kategorii obsadila třetí místo! Smíšená štafeta (Míčka, Schafhauserová, Kroupa) v kategorii mix dokonce zvítězila! Štafety hochů si vedly také velmi dobře, na medailové pozice ovšem nedosáhly.
Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci školy!
Střípky pro dokreslení atmosféry najdete ve fotogalerii, včetně odkazů na krátká videa ze závodu.

Stříbrné medaile z Tachova

2.10.2018 M.Pajmová

Ve středu 26. září naši školu reprezentovala v krajském finále atletického čtyřboje děvčata V. Simetová, K. Bělohoubková, P. Pšenáková, S. Holečková, A. Purkarová a v soutěži družstev obsadila druhé místo (od zlaté příčky a postupu na republikové finále je dělilo jen 90 bodů). Děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k tomuto úspěchu!
foto

Přespolní běh

25.9.2018 L.Končalová

Dne 20. září se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd společně s žáky 2. stupně přespolního běhu v Nýrsku. Celá akce byla doprovázena krásným počasím a ještě krásnějšími výsledky. Ve veliké konkurenci se chlapci a dívky ze 6.,7. tříd se umístili na 5. místě, chlapci 8.-9. tř. se umístili na 3. místě a dívky z 8.-9. tříd se umístily dokonce na druhém místě. Všem závodníkům děkujeme a blahopřejeme.

foto foto


 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates