Sportovní soutěže

Atletický trojboj 1. stupeň

V.Šašková 8.6.2022

Dne 3. 6. 2022 jsme vyrazili na atletický trojboj do Klatov. Žáci perfektně zvládli skok daleký, sprint 50m, hod míčkem. Starší žáci si zaběhli navíc ještě štafetu. Opět podali skvělé výkony. Mladší sportovci vybojovali krásné 2. místo a starší 5. místo. Za jednotlivce se umístila na 1. místě Stella Nachtigallová 3. B a na 2. místě Nikola Vetráková 5. B. Gratulujeme a těšíme se na další zdařené akce.
Atletický trojboj

McDonald´s Cup - krajské kolo

M. Vrhelová 1.6.2022

MÁME STŘÍBRO!!!
V pátek 13. května se na stadionu Josefa Žaloudka v Plzni-Skvrnanech konalo krajské finále turnaje školských fotbalových družstev McDonald´s Cup. Naši kluci – žáci 4. a 5. tříd (kategorie B) se probojovali ze základní skupiny bez jediné prohry do semifinálových zápasů. Další výhra jim zaručila účast ve finále. Finálový zápas – naše jediná prohra toho dne (0:3), a to s domácím týmem 33. základní školy Plzeň, nám vynesl smutnější, ale krásné stříbrné 2. místo.
Obrovská gratulace celému týmu Lerchovky B, jsme na vás hrdí!!! Velké poděkování našim fanouškům!
foto


Školní rok 2021-2022

Vybíjená 1.st. krajské kolo Plzeň

10.5.2022 V. Šašková

Dne 10. 5. 2022 jsme v Plzni bravurně vybojovali 1. místo v krajském kole ve vybíjené. Všechny zápasy byly odehrány perfektně. Našim sportovcům děkujeme a moc gratulujeme.
foto foto foto

Vybíjená 1.st. okresní kolo Klatovy

6.5.2022 V. Šašková

Dne 5. 5. jsme vyrazili s našimi sportovci na turnaj ve vybíjené do Klatov. Byly to težké souboje, ale dopadli jsme perfektně. Hoši přivezli zlato a děvčata krásné stříbro. Velká gratulace. Postoupili jsme do krajského kola do Plzně, tak nám držte palce.
foto


Mc Donald’s Cup okresní finále

6.5.2022 M. Svatková

Ve středu 4.5.2022 jsme se zúčastnili okresního finále 23. ročníku McDonald’s Cupu. V Klatovech náš tým kategorie B (žáci 4. a 5. tříd - Adam Svoboda, Jakub Kolář, Daniel a Lukáš Kupcovi, David Kopa, David a Šimon Holečkovi, Jan Kratejl, Jakub Vítek a Josef Mach) předvedl perfektní výkon. V pěti zápasech jsme čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali.

Výsledky vypadaly takto:
Sušice - Vrhaveč 5:0 (Kratejl, Vítek, Vítek, Kolář, L. Kubec)
Sušice - Klatovy 2:0 (Kolář, D. Holeček)
Sušice - Švihov 6:0 (Kolář, Kratejl, Vítek, Kolář, D. Kubec, D.Holeček)
Sušice - Horažďovice 1:1 (Kratejl)

Máme ohromnou radost z postupu do krajského kola v Plzni, které proběhne v pátek 13.5.2022. Naši kluci předvedli nejen krásnou hru, ale i kamarádské chování a nadšení z pohybu.
foto


Florbalový turnaj 1. stupeň ZŠ 4. - 5. třída

6.5.2022 M.Denk

Dne 4. 5. 2022 se vybraní žáci školy zúčastnili okresního florbalového turnaje v Klatovech, kde obsadili medailové 3. místo z celkem 7 zúčastněných škol. Kluci absolvovali celkem 9 zápasů, kdy jedno utkání trvalo 15 minut. Florbalistům děkujeme za reprezentaci školy.

Sestava: Antonín Polák "C", Menčík Vojtěch Slavomír "G", Jan Kahle, Tadeáš Kavale, Ondřej Trnka, Vojtěch Lovas, Patrik Šlapák, Patrik Procházka, Tomáš Mařík, Ondřej Beneš.

Zápasy v základní skupině:
ZŠ Čapkova Klatovy - ZŠ Lerchova Sušice 3:3
Přeštice "A" - ZŠ Lerchova Sušice 5:4
Přeštice "B" - ZŠ Lerchova Sušice 1:13
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Švihov - 5:0
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Nalžovské Hory 3:7
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Janovice nad Úhlavou 6:2

Čtvrtfinále:
ZŠ Lerchova Sušice - Přeštice "B" - 7:0

Semifinále:
Přeštice "A" - ZŠ Lerchova Sušice - 4:0

O 3. místo:
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ a MŠ Švihov - 4:2
foto

Štafetový pohár Klatovy

3.5.2022 V.Šašková

Dne 29. dubna se naši mladší sportovci zúčastnili Štafetového poháru v Klatovech. Podali perfektní výkon. Z deseti zúčastněných škol vyběhli krásné 3. místo. Velká gratulace.

foto foto

FOTO

Mc Donald’s Cup

29.4.2022 M.Vrhelová

Letos se koná již 23. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – Mc Donald’s Cup. Z okrskového kola, které proběhlo 28. dubna v Sušici, se naši žáci probojovali v obou kategoriích do kola okresního. Blahopřejeme! Fotografie ZDE

Okresní kola se konají v Klatovech, a to ve středu 4. května kategorie B (žáci 4. a 5. tříd) a v pátek 6. května kategorie A (žáci 1. až 3. tříd). Držme palce a „Hoši (Lerchovka), do toho!“
foto


Velikonoční laťka

29.4.2022 M.Pajmová

Po covidové pauze uspořádala naše škola tradiční soutěž ve skoku vysokém. V úterý 19. dubna si přišlo vyzkoušet svoje dovednosti 94 skokanů ze 6. až 9. ročníků. Závod se uskutečnil ve velké tělocvičně. Vítězové v jednotlivých kategoriích dosáhli kvalitních výkonů. Závěr celé soutěže byl velmi napínavý, tři chlapci z 9. B se utkali o nejcennější kovy. Vítězně ze souboje vyšel J. Kolář výborným výkonem 167 cm, jen o 7 cm méně skočil D. Mešina a bronzovou medaili za 150 cm si odnesl D. Kiml. Příjemnou atmosféru celého závodu vytvořili přítomní diváci svým povzbuzováním. Ve všech kategoriích obdrželi závodníci na prvních třech místech medaile, diplomy, drobné dárky a sladké odměny. Všem zúčastněným žákům gratulujeme k dosaženým výkonům.
VÝSLEDKY
FOTO

Florbalový turnaj DDM Klatovy

3.1.2022 M.Denk

Dne 29. 12. 2021 se florbalisté naší školy zúčastnili tradičního kvalitně obsazeného vánočního florbalového turnaje v Klatovech, který se konal v tělocvičně Masarykovy ZŠ. Chlapcům se v zajímavé konkurenci po 1 výhře, 2 remízách a 2 porážkách podařilo obsadit slušné 4. místo.
Sestava: Jakub Kolář “C”, Kryštof Karlík “G”, David Hanula, Martin Mužík, Daniel Kiml, Zdeněk Holeček, Jiří Karl, Damián Mešina, Jan Zdeněk.
foto


Florbalový turnaj ČEPS Cup

26.11.2021 M.Denk

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se vybraní sportovci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale určený pro věkovou kategorii 1. stupně ZŠ, který se konal v Klatovech ve sportovní hale ZŠ Čapkova. Po vyrovnaných výkonech jsme nakonec obsadili 4. místo z celkových 8 zúčastněných týmů.
Sestava (11): Antonín Polák "C", Šimon Holeček "G", David Holeček, Tadeáš Kavale, Daniel Matvjejev, Ondřej Trnka, Jakub Vítek, Josef Mach, Patrik Procházka, Ladislav Novák, Ondřej Beneš.

Výsledky našeho týmu:

Základní skupina:
ZŠ Lerchova Sušice - Šafránkova ZŠ a MŠ Nalžovské Hory – 1:2
ZŠ Lerchova Sušice - Masarykova ZŠ Klatovy – 3:2
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Komenského Horažďovice 3:1

Čtvrtfinále:
ZŠ Dolany - ZŠ Lerchova Sušice – 1:3
Semifinále:
ZŠ Komenského Horažďovice - ZŠ Lerchova Sušice – 3:1
O 3. místo:
ZŠ Lerchova Sušice - ZŠ Tolstého Klatovy – 2:3

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy :) M. Denk

foto foto foto


Sportovní úspěchy „Modré školy“ po covidové pauze

6.10.2021 M.Pajmová, J.Babka

S novým školním rokem a uvolněním opatření proti Covidu-19 začaly probíhat i meziškolní sportovní soutěže.
Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
CELÝ TEXT

foto foto foto


Sportovní soutěž v přespolním běhu

29.9.2021 M.Denk

Nominovaných 29 žáků a žákyň z 1. a 2. stupně se zúčastnilo přespolního běhu, který se konal ve čtvrtek 23. 9. v Areálu pod sjezdovkou v Nýrsku. Soutěžilo se celkem ve 3 věkových kategoriích na tratích 800, 1 500 a 2 500 m. Mezi nejúspěšnější běžce z naší školy se zařadili Jan Kratejl celkově 2. místo a Jakub Kolář - 1. místo. Také ostatní běžci a běžkyně předvedli velice dobré výkony. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
foto foto foto foto foto foto
Školní rok 2019-2020

Přespolní běh

23.9.2019 M.Koutná

Ve čtvrtek, 19. 9. 2019 se v Nýrsku konal přespolní běh. Žáci z prvního i druhého stupně bojovali velmi statečně. Největší úspěchy zaznamenal Jan Vítek, který si doběhl pro bronz a Josef Hlaváček, který svojí kategorii zcela ovládl a vybojoval první místo, kdy předběhl vedoucího závodníka doslova v posledních metrech. Velké díky patří všem zúčastněným žákům i organizátorům celé akce.
Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh


Úspěšná reprezentace plavců z Modré školy

25.11.2019 M.Pajmová I.Katrušáková

Ve čtvrtek 21. listopadu odjela početná výprava žáků z Lerchovky reprezentovat školu na okresní přebor v plavání. Závody uspořádala ZŠ Tolstého v klatovském bazénu. Naši plavci výborně reprezentovali školu a celkem získali 20 medailí. Žáci z 1. stupně vybojovali 2 zlaté ( A. Vaňková, J. Drábek), 2 stříbrné (K. Veselá, J. Blahout) a 1 bronzovou medaili (A. Štrobl). Jmenovaní závodníci se také umístili na druhém místě v závodě štafet. Plavci z 2. stupně zazářili a přivezli osm zlatých, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. Nejúspěšnějšími reprezentanty naší školy se stali F. Vinický a V. Suk, kteří vyhráli každý dva individuální závody na 50 metrů a byli členy vítězných štafet. Dalšími úspěšnými závodníky byli E. Pokorná (2 zlaté a 1 stříbrná medaile), O. Netal (2x zlato, 1x stříbro), A. Mašková (zlato, stříbro a bronz), J. Nový (zlatá a 2 bronzové medaile), M. Strejc (zlato a stříbro), A. Ondráčková a K. Netalová (zlaté medaile ze štafety). Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší Modré školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Školní přebor v plavání

25.11.2019 M.Pajmová

Výsledky (pdf 427MB)


Školní florbalový turnaj

8.11.2019 J.Babka

Ve dnech 4. 11. a 6. 11. 2019 se uskutečnil školní florbalový turnaj 6. – 9. ročníků. Turnaje se zúčastnilo více než 70 chlapců. Starší kategorie (8/9 třída) hrála systémem „každý s každým“, zatímco mladší žáci (6/7 třída) nejdříve bojovali v základních skupinách a pak sehráli zápasy o konečné pořadí. U všech družstev byl znát týmový duch a snaha o co nejlepší umístění své třídy. Turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků. První tři družstva byla odměněna diplomem a sladkými cenami.
Výsledky:
Starší žáci: 1. místo 8. A, , 2. místo 9. B, 3. místo 9. C, 4. místo 8. C, 5. místo 8. B, 9. A nesložila tým
Mladší žáci: 1. místo 7. A, 2. místo 6. C, 3. místo 6. B, 4. místo 7. C, 5. místo 7. B, 6. místo 6. A,

Okresní přebor v plavání

26.11.2019 M.Pajmová

Výsledky (pdf 364MB)


Okresní finále florbalu základních škol

9.12.2019 J.Babka

Letos se Základní škole Sušice Lerchova podařil postup do okresního finále základních škol ve florbalu. V základní skupině hrané na naší škole v Sušici sehrálo družstvo krásná a napínavá utkání s TGM Sušice, Velharticemi a Kolincem. Především díky vysokému počtu vstřelených branek se podařilo postoupit na finálový turnaj do Klatov. V Klatovech i přes citelné oslabení o několik opor týmu hráli hoši kvalitní utkání a obsadili 4. místo. Naši školu reprezentovali: Martin Kulhánek, Pavel Poledník, Zdeněk Hromádka, Martin Beneš, Kryštof Ciprýn, Vojtěch Beníšek, Ondřej Koryťák, Martin Jiřina, Stanislav Simet, Tomáš Šprinc a Jan Kašák.
foto

ČEPS cup

20.12.2019 M.Vrhelová

ČEPS cup – celorepublikový florbalový turnaj pro první stupeň základních škol
V letošním osmém ročníku tohoto již tradičního podzimního turnaje bojuje o republikový primát a titul mistra České republiky pro první stupeň základních škol více než dvanáct set družstev. (Více o turnaji www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly.)
Naši žáci se zúčastnili okresního kola v Klatovech ve čtvrtek 12. prosince 2019. V turnaji se utkala družstva základních škol z Klatov, Švihova, Strážova, Velhartic a Předslavi. Prvenství a zasloužený postup do kola krajského získali žáci ZŠ Klatovy, Tolstého. Lerchovka obsadila místo páté. Děkujeme našim florbalistům za kvalitní hru a výbornou reprezentaci.
foto

Okrsek přehazovaná

2.2.2019 I.Katrušáková

29.1.2020 proběhlo na naší škole okrskové kolo v přehazované. Turnaje se zúčastnilo pět škol ( ZŠ Sušice, Lerchova, ZŠ Sušice, Komenského, ZŠ Horažďovice, Komenského, ZŠ Kolinec a ZŠ Velhartice) ve třech kategoriích ( hoši, smíšené a dívky)
Naše družstva smíšené (1. místo) a hoši (2. místo) postupují do okresního kola.
foto foto


Vánoční laťka

20.12.2019 M.Pajmová, J.Babka

V pondělí 16. 12. 2019 se ve velké tělocvičně uskutečnilo tradiční „vánoční skákání“ (závod žáků z 2. stupně ve skoku vysokém). Svoje dovednosti si přišlo vyzkoušet celkem 94 závodníků. Při vyhlášení výsledků byli odměněni nejlepší skokani v každé kategorii, první tři obdrželi medaile, diplomy, sladké odměny, na čtvrtém a pátém místě dostali drobné ceny. T. Bílek a O. Netal získali zvláštní cenu za nejlepší výkon.
Výsledky

Volejbalový turnaj a přehazovaná

20.2.2020 M.Pajmová, J.Babka

V pondělí 17. 2. 2020 se uskutečnil školní turnaj ve volejbalu smíšených družstev (3 chlapci a 3 dívky). V obou tělocvičnách postupně sehrála vzájemné zápasy družstva z osmých tříd, z 9. B a 9. C. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané. Zvítězila 8. B, o umístění na druhém až čtvrtém místě rozhodly pomocné body ze vzájemných zápasů. Za podané výkony si každé družstvo rozdělilo sladkou odměnu.
Výsledky:
1.místo 8. B
2.místo 9. B
3.místo 8. A
4.místo 8. C
5.místo 9. C

V úterý 18. 2. 2020 se konal školní turnaj v přehazované pro žáky 6. a 7. tříd. Výsledky:
1.místo 7. B
2.místo 7. A
3.místo 7. C
4.místo 6. A
5.místo 6. C
6.místo 6. B

foto foto


Přehazovaná 1.st

16.3.2020 I.Katrušáková

28. 2. 2020 proběhlo okresní kolo v přehazované. Družstvo hochů se umístilo na krásném druhém místě. Smíšené družstvo bylo páté.

foto foto foto


Školní rok 2018-2019

Atletický čtyřboj - dívky

4.6.2019 M.Pajmová

V pátek 31. 5. 2019 obsadilo družstvo děvčat ve složení M. Hrubcová, A. Hrubcová, Z. Peňázová, V. Janoušková a E. Boduch sedmé místo v atletickém čtyřboji v Klatovech. Děvčata bojovala s velkým nasazením o každý bod. Patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace k dosaženým výkonům.
foto


Pohár rozhlasu

29.5.2019 M.Pajmová J.Babka

V letošním školním roce se Modrá škola ve spolupráci s atletickým oddílem stala znovu pořadatelem okresního kola Poháru rozhlasu. Na sušickém stadiónu se 14. a 15. května sešlo 445 dětí ze základních škol a gymnázií okresu Klatovy, aby si změřilo své síly v atletických disciplínách.
Oba dva dny se závodilo za velmi chladného počasí, přesto se závodníci snažili o co nejlepší výkony a umístění v soutěži družstev. Starší žáci z Modré školy obsadili 10. místo, mladší žákyně 7. místo. Medailovými úspěchy se mohou pochlubit starší žákyně, které vystoupily na stříbrnou příčku. Největšího úspěchu ZŠ Lerchova ul. dosáhlo družstvo mladších žáků, které se stalo vítězem okresního kola a vybojovalo si postup do krajského finále v Plzni.
Družstvo ve složení P. Andrášek, J. Hlaváček, P. Jílek, O. Tichopád, T. Bílek, S. Simet, O. Koryťák, P. Poledník, M. Kyrál, V. Vinický a V. Suk (okresní kolo) podalo kvalitní výkony také v krajském kole a ve velké konkurenci obsadilo pěkné 6. místo.
Poděkování za bezchybný průběh závodů patří všem rozhodčím, žákům z devátých tříd a dvěma děvčatům z 8. A. Našim závodníkům blahopřejeme k dosaženým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

foto

Pohár rozhlasu

15.5.2019 L.Kopřivová

Mladší žákyně
Mladší žáci
Starší žákyně
Starší žáci


OKRESNÍ FINÁLE – 3kový MINIVOLEJBAL

5.5.2019 Č.Kříž

V pátek 26. dubna 2019 se v klatovské hale ZŠ Čapkova konalo finále soutěže Školní liga trojkový „Modrý minivolejbal“. Do okresního finále kategorie III. (6. – 7. tř.) postoupilo celkem 8 družstev hochů a 8 družstev děvčat. Naše družstvo děvčat ZŠ Sušice, Lerchova, skončilo ve čtyřčlenné skupině na 2. místě ve skupině, kde porazila děvčata ZŠ Klatovy Tolstého a ZŠ Strážov a tím postoupila do finálové skupiny o 1. – 4. místo. Zde se jim už tolik nedařilo a celkově skončila děvčata na výborném 4. místě.
Naši školu ve finálových bojích velmi úspěšně reprezentovala Anna Hrubcová, Eliška Mužíková, Hanka Vávrová a Marie Hrubcová.
foto


Úspěch běžců na lyžích

23.3.2019 M.Pajmová, I.Katrušáková

Ve čtvrtek 28. února reprezentovalo naši školu 20 dětí z 1. a 2. stupně na zimní olympiádě v běhu na lyžích. Závody se konaly v Železné Rudě na Belvederu na běžeckých tratích. Naši závodníci vybojovali několik cenných kovů. M. Kyrál zvítězil v kategorii III, Š. Kyrál byl v kategorii II na třetím místě. Zlaté medaile za štafetu získala dívčí štafeta ve složení E. Pokorná, E. Dostálová a N. Dostálová, stříbro vybojovali J. Chudý, Š. Kyrál a L. Hlaváč z 1. stupně a také štafeta chlapců ve složení J. Pech, E. Hrůza, M. Kulhánek v kategorii IV. Na bronzovou příčku dosáhla štafeta chlapců ve složení M. Kyrál, V. Havlíček, Z. Hromádka ve III. kategorii. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oceněným žákům gratulujeme k jejich úspěchu.

OZO výsledky běh OZO výsledky obří slalom


Zimní olympiáda

2.3.2019 A.Golová V.Hušáková

28.2. jsme se zúčastnili ZO na Špičáku. Žáci závodili v obřím slalomu, kde se mezi konkurenty rozhodně neztratili. Milan Sopek obsadil nádherné 2.místo, Barbora Potužáková a Vojta Beníšek krásné 3.místo ve svých kategoriích. Medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

foto foto fotoBasketbalová show 14. 1. 2019

17.1.2019 J.Babka

V pondělí 14. 1. 2019 se v odpoledních hodinách uskutečnila basketbalová show pořádaná Českou Basketbalovou Federací a budoucím oddílem basketbalu v Sušici. Ukázkový trénink pro případné zájemce sušického basketbalu byl navštíven převážně jen žáky ZŠ Lerchova, ale pevně věříme, že ti zajímavou a důležitou informaci předají i žákům dalších škol. Takže pokud se chcete věnovat této krásné a zároveň náročné hře – důležité informace najdete na facebooku – Basketball Sušice.

Stolní tenis – školní turnaj 2. stupně

17.1.2019 J.Babka

Ve středu 16. 1. 2019 se konal školní turnaj stolního tenisu. O akci byl překvapivě vysoký zájem (40 žáků), takže se během tříhodinového turnaje u pěti stolů v jednotlivých skupinách odehrálo cca 130 zápasů. K vidění byla řada kvalitních a vyrovnaných utkání plných nasazení a sportovního vypětí. Mezi nejlepší stolní tenisty školy patří vítězové jednotlivých skupin: David Hušák, Václav Bauer, Jan Valík, Ondřej Míčka a Tomáš Keila.


Okresní finále florbalu žáků 6-7 ročníků

16.12.2018 J.Babka

Do okresního finále florbalistů 2. stupně se letos podařilo postoupit mladším žákům – 6/7 ročník. Jedná se o úspěch vzhledem k velké konkurenci, která díky popularitě florbalu, pomalu a jistě stoupá. Turnaj se konal ve středu 28. 11. 2018 ve sportovní hale Čapkova v Klatovech. Pro některé naše hráče byla velikost hrací plochy překvapením. Do loňského roku, kdy navštěvovali první stupeň základní školy, hráli na polovičním hřišti systémem 3+1. Letos je tak čekala premiéra, navíc v systému 5+1. V prvních zápasech se tak projevovala jistá nezkušenost, ale postupným zlepšením hry se dostavily i úspěchy.
V celkovém pořadí tak naše škola v okrese Klatovy obsadila 5. místo. Jmenovitě patří dík těmto reprezentantům: Jan Kašák, Stanislav Simet, Pavel Poledník, David Jaroš, Ondřej Koryťák, Ondřej Kadlec, Jakub Kolář, Zdeněk Hromádka, Martin Jiřina, Vojtěch Beníšek a brankář Martin Kulhánek.

foto


Florbal děvčat

4.12.2018 M.Pajmová

V pondělí 3. 12. 2018 se děvčata z 8. a 9. tříd zúčastnila školního florbalového turnaje. Po patnácti vzájemných zápasech rozhodovaly o konečném pořadí ještě penalty. O hladký průběh všech zápasů se postarali rozhodčí Honza Sova a Filip Šašma, kterým patří velké poděkování.
Výsledky:
1. místo 9. A
2. místo 9. C
3. místo 8. A
4. místo 8. C
5. místo 8. B
6. místo 9. B

foto foto foto


Školní kolo v plavání

19.11.2018 M.Pajmová

V pátek 16. 11. 2018 naše škola uspořádala školní kolo v plavání žáků šestých až devátých tříd. Plavecké závody se konaly v sušickém bazénu.
Celkem závodilo 54 děvčat a chlapců, kteří soutěžili ve volném způsobu, ve způsobu prsa a znak. Všichni plavali trať dlouhou 50 metrů.
Všem žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům.
Výsledky 6.roč a 7.roč
Výsledky 8.roč a 9.roč


Výsledky ze sportovních soutěží

11.10.2018 M.Pajmová

Čtyřboj výsledky (xls 410MB
Čtyřboj pořadí (pdf 333MB
Přespolní běh (xlsx 51MB

Xterra Gymnázia Sušice 2018

11.10.2018 J.Babka P.Horejš

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 proběhl na stadionu TJ Sušice a v lesoparku Luh terénní závod štafet Xterra 2018 pořádaný gymnáziem Sušice. Jednalo se již o pátý oficiální ročník s účastí všech sušických škol. Tradičně byla velká konkurence v kategorii mladších štafet (8. – 9. tř.). Naši školu reprezentovalo 12 žáků, tzn. čtyři štafety, které soupeřily se závodníky ZŠ TGM Sušice a pořádajícího gymnázia. V kategorii starších štafet (střední školy) závodili studenti SOŠ a SOU Sušice a gymnázia. Celkem bylo přihlášeno do takticky i fyzicky náročného závodu 41 týmů (tj. 123 žáků a studentů). Jednalo se o historicky nejvyšší účast, která naznačuje oblíbenost tohoto závodu.
Od klasické xterry – tedy terénního triatlonu (plavání, horské kolo, terénní běh) je tato štafetová soutěž přizpůsobena školním podmínkám a do jisté míry zatraktivněna. První disciplínou je letní biatlon (kombinace běhu a střelby ze vzduchové pušky). Druhou částí štafety byly dva okruhy na místy rozbahněné a náročné trati pro horská kola. Poslední třetinou závodu je orientační běh. Jde o lehčí variantu klasického OB (bez busoly a mapy pro OB), závodí se podle mapy katastrální. Právě orientační běh často rozhoduje o vítězích a poražených. Kdo ze startujících měl orientační zkušenosti nebo dokázal zachovat chladnou hlavu pomohl svému týmu k dobrému umístění.
Štafeta našich dívek (Bělohoubková, Potužáková, Kämpfová) ve své kategorii obsadila třetí místo! Smíšená štafeta (Míčka, Schafhauserová, Kroupa) v kategorii mix dokonce zvítězila! Štafety hochů si vedly také velmi dobře, na medailové pozice ovšem nedosáhly.
Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci školy!
Střípky pro dokreslení atmosféry najdete ve fotogalerii, včetně odkazů na krátká videa ze závodu.

Stříbrné medaile z Tachova

2.10.2018 M.Pajmová

Ve středu 26. září naši školu reprezentovala v krajském finále atletického čtyřboje děvčata V. Simetová, K. Bělohoubková, P. Pšenáková, S. Holečková, A. Purkarová a v soutěži družstev obsadila druhé místo (od zlaté příčky a postupu na republikové finále je dělilo jen 90 bodů). Děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k tomuto úspěchu!
foto

Přespolní běh

25.9.2018 L.Končalová

Dne 20. září se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd společně s žáky 2. stupně přespolního běhu v Nýrsku. Celá akce byla doprovázena krásným počasím a ještě krásnějšími výsledky. Ve veliké konkurenci se chlapci a dívky ze 6.,7. tříd se umístili na 5. místě, chlapci 8.-9. tř. se umístili na 3. místě a dívky z 8.-9. tříd se umístily dokonce na druhém místě. Všem závodníkům děkujeme a blahopřejeme.

foto foto
Školní rok 2017-2018

Pohár rozhlasu - výsledky

L.Kopřivová M.Pajmová 12.5.2018

mladší žáci
mladší žákyně
starší žáci
starší žákyně
V letošním roce probíhá v celé České republice jubilejní 50. ročník Poháru rozhlasu. Jedná se o atletickou soutěž školních družstev, ve které si děti vyzkouší svoje dovednosti a odnesou si krásné sportovní zážitky.
Sušický stadion se stal znovu dějištěm okresního kola Poháru rozhlasu. Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. května závodilo celkem 55 družstev žáků a žákyň z II. stupně základních škol a z nižších ročníků gymnázií z celého klatovského okresu. Tradičním pořadatelem těchto závodů byla Modrá škola ve spolupráci se sušickým atletickým oddílem.
V kategorii mladších žákyň děvčata z naší školy svými výkony dosáhla na třetí příčku a převzala bronzové medaile a také pěkný pohár. Chlapci v této kategorii obsadili šesté místo. Starší žákyně se v silné konkurenci umístily na pátém místě, starší žáci byli celkově devátí.
Velké poděkování patří nejen závodníkům za vzornou reprezentaci školy, ale také většině žáků z devátých tříd a pěti dětem ze 7. A za velkou pomoc a ochotu při pořádání závodů.


Zimní olympiáda – běh na lyžích

M.Pajmová A. Golová a V. Hušáková 28.3.2018

Ve čtvrtek 8. března se konal 45. ročník okresní zimní olympiády na Železné Rudě. Naši školu odjelo reprezentovat 15 běžců na lyžích z 1. a 2. stupně. Zlaté medaile vybojovala štafeta mladších žákyň ve složení E. Pokorná, E. Dostálová, N. Dostálová, druhé místo v kategorii starších žákyň obsadila děvčata V. Jůnová, E. Prunnerová a A. Vrtílková.
Všem zúčastněným žákům a žákyním patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Ve sjezdovém lyžování- obřím slalomu školu úspěšně reprezentovalo celkem 16 lyžařů a lyžařek. V silné konkurenci závodníků z oddílů sjezdového lyžování jsme přesto vybojovali 2 medaile. Natálie Kroupová obsadila 2. místo ve své kategorii a Milan Sopek se umístil na 3. místě. Na 4. místě se umístil Jaroslav Kalný, na 5. místě pak Amálie Zelená, Eliška Kolářová a Barbora Potužníková. Všem závodníkům patří velká pochvala za bojovnost i bezvadné chování během celého závodu.
Výsledky jednotlivci
Výsledky štafety


Vánoční Laťka

M.Pajmová 21.12.2017

V pondělí 18. 12. 2017 se uskutečnil tradiční závod ve skoku vysokém. Sto žáků a žákyň ze 6. – 9. tříd si vyzkoušelo svoje dovednosti v této technicky náročné disciplíně. Soutěž probíhala ve školní tělocvičně. Diváci svým povzbuzováním vytvořili příjemnou atmosféru. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaile, diplomy a sladké odměny.
VýsledkyVšechny výkony
fotogalerie


Okresní finále školního florbalu

J.Babka 8.12.2017

Po několika letech se starším hochům z 8/9 ročníků naší školy podařilo postoupit do okresního finále školního florbalu. Turnaj se konal v úterý 5. 12. v hale ZŠ Čapkova Klatovy a kvalita zápasů vypovídala o dobré úrovni florbalu v našem okrese. Ačkoli se turnaje nemohla účastnit řada šikovných hráčů modré školy, podali hoši dobrý výkon a za konečné 6. místo se nemusí stydět.
Za „Lerchovku“ hráli: Jakub Myslík, František Balvín, Michal Novák, Jakub Koryťák, Matěj Brejcha, Jan Sova, František Kroupa, Ondřej Buchsbaum a Filip Šašma.
foto

Meziškolní florbalový turnaj 1. stupně

J.Babka 29.11.2017

V úterý 28. 11. 2017 se v Klatovech uskutečnil florbalový turnaj klatovského okresu pro 1. stupeň základních škol – letos nazvaný „Čeps cup“. Pořadatelem je Český florbalový svaz a do turnajů po celé republice se zapojilo 1164 škol. V našem okrese byla velmi nabitá konkurence, a proto bereme postup do „play off“ zápasů a vyřazení po prohře ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou okresního finále jako úspěch! Kluci z modré školy tak letos obsadili dělené 5. – 8. místo.
Naši školu reprezentovali: Jiří Maxa, Jan Vyštiak, Jakub Kučera, Patrik Frána, Jan Zdeněk, Jakub Kolář, Jáchym Švejd.
foto

Meziškolní florbalový turnaj

J.Babka 28.11.2017

Předminulý, resp. minulý, týden se v Horažďovicích uskutečnil meziškolní florbalový turnaj 2. stupně základních škol. Ve středu 15. 11. velmi statečně bojovala děvčata – výběr mladších žákyň 6/7. tříd skončil těsně za medailovými pozicemi čtvrtý a starší žákyně 8/9. tříd obsadily páté místo.
O týden později, ve čtvrtek 23. 11. jela do Horažďovic družstva hochů. Mladší tým složený převážně z nezkušených hráčů, jejichž cílem bylo nasbírat co nejvíce zkušeností, obsadil páté místo. Naopak tým složený z 8/9. tříd dokázal ve vyrovnaných a vypjatých zápasech prodat své zkušenosti a zachovat chladnou hlavu. Výsledkem bylo dělené první místo a tím se družstvo starších hochů kvalifikovalo do okresního finále florbalu, které se uskuteční v Klatovech. Držte tedy v pátek 8. 12. klukům palce!

Okresní přebor v plavání

M.Pajmová 27.11.2017

Ve středu 22. listopadu se zúčastnilo 22 žáků naší školy okresního přeboru v plavání. Závodilo se v klatovském bazénu. Naši plavci v silné konkurenci úspěšně reprezentovali školu a přivezli cenné kovy. Žáci z 1. stupně získali tři bronzové medaile (Š. Kyrál, B. Galušková, štafeta 4. – 5. tř.), plavci z 2. stupně vybojovali dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili (O. Netal, E. Dostálová, M. Strejc, štafeta 6. – 7. tř.). Nejúspěšnějším reprezentantem naší školy se stal Ondřej Netal, který vyhrál závod na 50 metrů prsa a znak a byl členem štafety, která obsadila druhé místo.
Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší Modré školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Výsledky

Školní florbalový turnaj

M.Pajmová J.Babka 10.11.2017

Ve dnech 7. 11. a 8. 11. 2017 se uskutečnil školní přebor ve florbalu 6. – 9. ročníků na Lerchovce. Turnaje se zúčastnili chlapci a děvčata ze všech tříd 2. stupně, celkem se aktivně zapojilo 107 soutěžících. Chlapci hráli ve velké tělocvičně, děvčata se utkala v malé hale. Starší kategorie hrála systémem „každý s každým“, zatímco mladší žáci a žákyně nejdříve bojovali v základních skupinách a pak sehráli zápasy o konečné pořadí. U všech družstev byl znát týmový duch a snaha o co nejlepší umístění své třídy.
Turnaj byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků. První tři družstva byla odměněna diplomem a sladkými cenami. Z řad účastníků byli vybráni nejlepší hráči, brankáři nebo týmový výkon v jednotlivých kategoriích. Výsledky:
Starší žákyně: 1. místo 9. A, 2. místo 8. A, 3. místo 9. B, 4. místo 8. B, 5. místo 8. C
Starší žáci: 1. místo 9. A, 2. místo 9. B, 3. místo 8. C, 4. místo 8. B, 5. místo 8. A
Mladší žákyně: 1.místo 7.C, 2. místo 6. C, 3. místo 7.A, 4. místo 6. B, 5. místo 7.B, 6.místo 6.A
Mladší žáci: 1. místo 6. A, 2. místo 7. A, 3. místo 7. C, 4. místo 6. C, 5. místo 7. B, 6. místo 6. B

foto foto


Školní rok 2016-2017

Stříbrný pohár z Plzně

M.Pajmová 24.5.2017

Ve středu 10. května 2017 se na sušickém stadiónu konalo okresní finále Poháru rozhlasu. Jedná se o atletickou soutěž základních škol a nižších ročníků gymnázií. Mladší žákyně z Lerchovky svoji kategorii vyhrály a postoupily do krajského finále. Děvčata pilně trénovala a v úterý 23. května odjela do Plzně na svůj důležitý závod.
Při rozcvičování panovala v družstvu velká nervozita a obavy z nových soupeřek. Při závodech se dívky vzájemně povzbuzovaly, všechny se snažily o dosažení co nejlepších výkonů.
Po běhu na 600 metrů, což byla závěrečná disciplína, nastala chvíle napětí, než pořadatelé sečetli body a oznámili konečné výsledky. Družstvo děvčat ve složení V. Simetová, J. Schafhauserová, T. Gerčáková, A. Svatková, S. Holečková, N. Rutkayová, K. Bělohoubková, K. Hanzlová, T. Tichopádová, A. Purkarová, P. Pšenáková, N. Pinkasová vystoupilo na stupně vítězů a převzalo stříbrné medaile, pohár a drobné dárky. Dívky neskrývaly velikou radost ze stříbrného úspěchu. Při zpáteční cestě si vyprávěly zážitky z celého dne.
Všem našim atletkám patří velké poděkování za úspěšnou reprezentaci Modré školy a upřímná gratulace k dosaženým výkonům.
Výsledky

foto

McDonald´s Cup

I.Katrušáková 22.5.2017

McDonald´s Cup – největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol
V letošním 20. ročníku McDonald´s Cupu 2016/2017 se našim žákům podařilo v obou kategoriích postoupit z kola okrskového, které se uskutečnilo ve středu 3.5.2017 v Sušici, do okresního finále.
To se konalo pro kategorii A (žáci 1. až 3. tříd) v pondělí 15.5.2017 v Sušici a pro kategorii B (žáci 4. a 5. tříd) v úterý 16.5.2017 v Mochtíně. Oba finálové turnaje měly výbornou sportovní úroveň. Hrálo se za účasti osmi družstev,
a to nejdříve ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak následovaly dva semifinálové zápasy a zápasy o konečné pořadí. Naše týmy obsadily shodně 5. místo.
Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci a férovou hru.


Okresní finále Poháru rozhlasu

M.Pajmová 18.5.2017

Ve středu 10. a ve čtvrtek 11. května uspořádala naše škola ve spolupráci s oddílem atletiky okresní finále Poháru rozhlasu. Jde o největší sportovní soutěž základních škol a nižších ročníků gymnázií v atletických disciplínách.
Ve dvou dnech v Sušici závodilo 461 žáků (celkem 51 družstev) z klatovského okresu. Ve středu družstvo mladších žákyň ve složení V. Simetová, J. Schafhauserová, T. Gerčáková, A. Svatková, S. Holečková, N. Rutkayová, K. Bělohoubková, K. Hanzlová, T. Tichopádová, A. Purkarová, P. Pšenáková vybojovalo nejcennější kov a zajistilo si postup do krajského finále. To se uskuteční 23. 5. 2017 v Plzni. Mladší žáci obsadili krásné 4. místo.
Ve čtvrtek se starší chlapci umístili v silné konkurenci na 6. místě, děvčata skončila devátá.
Všem závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší Modré školy.


Pohár rozhlasu

L.Kopřivová 10.5.2017

mladší žáci
mladší žákyně
starší žáci
starší žákyně


Přehazovaná

I.Katrušáková 28.3.2017

Začátkem března proběhlo na naší škole okrskové kolo v přehazované. Zúčastnili se ho žáci 1. stupně ze ZŚ Sušice, Lerchova ul, ZŠ Velhartice a ZŠ Horažďovice, Komenského ul.
Do okresního kola postoupila družstva ZŠ Velhartice a Horažďovice


OVOV 2016

M.Pajmová 11.2.2017

V letošním školním roce plnilo disciplíny Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) 217 žáků a žákyň z druhého stupně. Osm žáků získalo stříbrný odznak, 53 žáků bronzový odznak.
Celý přehled dívky
Celý přehled chlapci

Zvětšit Zvětšit Zvětšit
Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit

Vánoční laťka

M.Pajmová 9.1.2017

Výsledky


Futsal

J.Babka 22.12.2016

Ve dnech 19. a 20. 12. 2016 proběhl předvánoční turnaj hochů II. stupně ve futsalu. Soutěžilo se nejen pro výkon samotný, ale i o hodnotné, a hlavně chutné ceny. Řada družstev předváděla pohledný futsalový výkon, ale zvítězit může jen jeden.
Konečné pořadí:
19. 12. – 6. / 7. třídy
1. místo: 7.C
2. místo: 7.A
3. místo: 7.B
4. místo: 6.A
5. místo: 6.B

20. 12. – 8. / 9. třídy
1. místo: 9.C
2. místo: 9.B
3. místo: 8.A
4. místo: 8.B
Několik fotek z akce najdete ve fotogalerii.

Výsledky plavání

M.Pajmová 30.11.2016

Výsledky


foto foto foto

Florbalový turnaj ZŠ – 1. stupeň

E.Ondrová 30.11.2016

V úterý 29. 11. 2016 se výběr žáků prvního stupně zúčastnil okresního finále florbalu základních škol v Klatovech. Výborně zorganizovaný turnaj (florbalovým svazem – mj. v celé republice se do turnaje přihlásilo cca 1100 škol) byl pro náš výběr sběrem prvních zkušeností na takovéto florbalové úrovni. Snad kluci prohru, např. s pozdějším finalistou turnaje, hodí co nejrychleji za hlavu a budou se těšit na další trénink.
Naši školu reprezentovali: Daniel Fořt, Ondřej Kadlec, Jan Kašák, Josef Kolář, Jan Vyšín, Jan Zdeněk, Vojtěch Beníšek a brankář Daniel Oudes.

foto


Xterra 2016

J.Babka 7.11.2016

V pátek 4. 11. proběhl štafetový terénní závod Xterra 2016, který pořádalo Gymnázium Sušice. Jednalo se o třetí oficiální ročník s účastí dalších sušických škol. V kategorii mladších štafet (8. – 9. tř.) byla letos nabitá konkurence. Krom tří našich štafet stály na startovní čáře i závodníci ZŠ TGM Sušice a pořádajícího gymnázia. V kategorii starších štafet (střední školy) závodili studenti SOŠ Sušice a gymnázia. Celkem do fyzicky i takticky náročného závodu odstartovalo 26 týmů (tj. 78 žáků a studentů).
Děkuji závodníkům za reprezentaci školy!
Celý text, výsledky
Střípky pro dokreslení atmosféry najdete ve fotogalerii, a zde odkazy na krátká videa ze závodu:


Zlatý úspěch v Tachově

M.Pajmová 6.10.2016

První soutěží ve školním roce 2016/17 bylo okresní finále v přespolním běhu, které se konalo v Nýrsku. Mladší dívky z „Modré školy“ zvítězily ve své kategorii a vybojovaly si postup do krajského přeboru.

Ve středu 5. října odjela děvčata na svůj „Velký závod“ do Tachova. Krajské finále uspořádala místní základní škola (ZŠ Zárečná) v areálu zimního stadiónu. Závodnice čekala trať dlouhá 1 500 m, která vedla náročným terénem. Před startem panovala v družstvu velká nervozita. V 11 hodin byla odstartována kategorie mladších žákyň. Hned od začátku se do čela závodu probojovala Veronika Simetová, na stříbrné příčce běžela Jana Schafhauserová. Medailové pozice si dívky nenechaly vzít a cílem proběhly ve stejném pořadí. Čtvrté místo obsadila Nikola Bláhová.
V soutěži družstev dosáhla děvčata ze 7. tříd vynikajícího výsledku a pro naši školu vybojovala nejcennější kov.

Blahopřání a velké poděkování za úspěšnou reprezentaci školy patří V. Simetové, J.Schafhauserové, N. Bláhové, T. Tichopádové, T. V. Gerčákové a P. Pšenákové.

Školní rok 2015-2016

Mc Donald´s Cup – okresní kolo

J.Vošalík 25.5.2016

V letošním 19. ročníku Mc Donald´s Cupu se našim žákům podařilo v obou kategoriích postoupit z kola okrskového do okresního finále. To se i letos uskutečnilo ve dvou dnech na hřišti v Mochtíně a opět mělo výbornou sportovní úroveň. Oba finálové turnaje se hrály za účasti osmi družstev, a to nejdříve ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak následovaly dva semifinálové zápasy a zápasy o konečné pořadí.
V úterý 10.5. reprezentovali naší školu v kategorii B (žáci 4. a 5. tříd): Dominik Bláha, Michal Beneš, Ondřej Koryťák, Matěj Kyrál, Stanislav Simet, Jan, Valík, Vojtěch Beníšek, Martin Jiřina, Martin Kulhánek, Pavel Poledník, Martin Černík, Ondřej Jarolímek, Jiří Milfort a Klára Mottlová.
Ve středu 11.5. se v kategorii A (žáci 1. až 3. tříd) náš tým probojoval do semifinále ze skupiny na 1. místě. O krásné 4. místo se zasloužili: Petr Andrášek, Marek Drha, David Pinkas, Tomáš Balvín, Václav Bauer, David Hušák, Jakub Jarolímek, Václav Kopa, Ondřej Myslík, Sam Adámek, David Hanula, Petr Jan Mohrbach a Lukáš Steininger.
Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci a férovou hru.


foto foto foto

Pohár rozhlasu - výsledky

L.Kopřivová 20.5.2016

Mladší žáci
Mladší žákyně
Starší žáci
Starší žákyně

Mc Donald´s Cup – okrskové kolo

J.Vošalík 9.5.2016

Ve čtvrtek 5. 5. 2016 se na sušickém stadionu konalo okrskové kolo fotbalové soutěže McDonald´s Cup. kategorie 2.,3.třída - 1.místo a postup do okresního kola – ZŠ Lerchova kategorie 4.,5.třída – 1. místo a postup do okresního kola – ZŠ Lerchova Děkujeme a držíme palce 10. a 11. 5. v Mochtíně.


McDonald´s Cup_fotbal_okrsek_5.5.2016

Štafetový pohár na atletickém stadionu v Klatovech

I.Katrušáková 9.5.2016

V pátek 29. 4. 2016 se 8 žáků ze 3. tříd a 8 žáků z 5. tříd ( 4 chlapci a 4 děvčata) zúčastnili štafetového běhu. 8 x 100m. Třeťáci se umístili na 5. místě, páťáci na 3. místě. Po promíchání závodníků ( 4 třeťáci + 4 páťáci) se utvořily štafety A a B. Závodníci ještě běželi štafetu 8 x 200m. Z osmi škol se ta naše umístila na krásném 4. místě.

OKRESNÍ FINÁLE – 6kový VOLEJBAL – kategorie IV. 6.-9.tř.

Č.Kříž 8.4.2016

V úterý 5. dubna 2016 se v klatovské hale ZŠ Čapkova konalo finále soutěže "Školní liga" 6-kový volejbal. Finálové skupiny se celkem zúčastnilo 14 družstev. Naše družstvo ZŠ Sušice, Lerchova, skončilo ve skupině na 3. místě za ZŠ Klatovy Čapkova a ZŠ Železná Ruda. Po vítězství ve skupině „malé finále“ skončila děvčata na výborném 5. místě. Naši školu ve finálových bojích velmi úspěšně reprezentovala Michaela Skolková, Aneta Černíková, Michaela Pešlová, Tereza Krčmářová, Karolína Hartlová a Jolana Matejzelová.


Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů - výsledky jednotlivců

M.Pajmová 1.2.2016

Výsledky DÍVKY
Výsledky HOŠI

Školní kolo v plavání

I.Katrušáková, M.Pajmová 9.11.2015

Výsledky 2. - 5. třídy
Výsledky 6. - 9. třídy
 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates