Akce školní družiny

Školní rok 2016-2017

Školní rok 2017-2018

Hrady z písku

1.7.2018 H.Pojarová Tesařová

Včerejší středeční odpoledne 27.6. děti se školní družinou strávili hravě a vesele na akci "Hrady z písku", která se konala tradičně na Santosu. Příjemným překvapením byl drumbenový workshop, kde si mohli všichni malí i velcí stavitelé vyzkoušet muzicírování s hudbou i bez. Africký dojem už zdáli budil rytmický zvuk všudypřítomných bubnů. Také razítkování, vytváření chrastidel, využití průlezek i nejdůležitější stavitelské počiny z písku si všichni moc užili a s úsměvem na líci , posilněni limonádou , se vraceli zpět do Lerchovy školy. Moc děkujeme organizátorům za povedenou akci.


Košíky a ošatky z pedigu

25.6.2018 M.Pokorná

19.červen byl takovým zastaveníčkem maminek, ale i jejich kamarádek v naší školní družině Pampeliška, v Modré škole v Sušici. Toto naše setkání se již stává tradicí. Paní vychovatelka Mirka Pokorná pro nás měla připravené překvapení. Nikdo z nás, kteří jsme se sešli, netušil, co nás čeká. Bylo to pletení z pedigu. Protože jsme ještě nic takového nedělali, pozorně jsme sledovali postup pletení. Materiál byl připraven a my jsme mohli začít. Nebylo to nic lehkého, jak se zprvu zdálo. Ale když jsme se dostaly přes začátek, pletení nám šlo od ruky a začalo to být velice uklidňující. Bylo připraveno i občerstvení a tak nám práce šla od ruky Maminky probíraly co je nového,jiné ani nedutaly a spokojeně pletly. Práce to není vůbec jednoduchá. Ale pletení nás bavilo. Košíčky, ale i ošatky se povedly a všichni jsme měli z naší práce radost. Musíme paní vychovatelce poděkovat, že s obětavostí jí vlastní se všemi volné odpoledne strávila a přiměla naše ruce, aby vytvořily něco originálního. Každý košíček byl úplně jiný. Ještě nalakovat a je hotovo. Už se těšíme na další setkání,možná budeme vyrábět něco jiného, neboť výtvory jsou moc pěkné a chceme ještě pozvat několik dalších maminek.


Správná holka, správný kluk

4.6.2018 M.Pokorná

A už je to tu zas. Opět proběhla ve ŠD paní Pokorné známá soutěž ,,Správná holka, správný kluk“. V letošním ročníku soutěžily děti první a druhé třídy. Své umění mohly děti předvést v disciplínách – představit se, báseň nebo píseň. Vše bylo úžasně vtipné. Děti, do kterých by nikdo neřekl, že se předvedou, ze sebe vydali nejvíce a nakonec byly nejvtipnější. Ale zaslouženého potlesku se dostalo všem. Porota hodnotila spravedlivě a nejlepší holce a klukovi byly předány ručně zhotovené košíčky spolu s věcnými cenami. Ale i ostatní zúčastnění dostali za své vystoupení odměnu. Společenská akce byla zakončena hostinou, tancem a přáním k další účasti. Děkujeme za příjemně prožité odpoledne.
foto foto foto

Turnaj ve vybíjené

4.6.2018 M.Pokorná

Rok s rokem se sešel a naše školní družina ,, Pampeliška“, ZŠ Lerchova Sušice pořádala turnaj ve vybíjené. Proti sobě nastoupila dvě družstva s označením 1 a 2, složená z žáků první až čtvrté třídy. Celkem se zúčastnilo 20 hráčů. Kapitáni družstev si střihli o strany, rozhodil se míč a už se hraje. V tělocvičně panovalo napětí, byla dobrá nálada. Hráči se snažili ze všech sil, aby právě jejich tým vyhrál. To byla rychlovka. Jedničky zvítězili. Ale ani dvojkám nevadilo druhé místo, vždyť odměnou pro všechny za super hru byly zlaté a stříbrné medaile, bonbóny, lízátka a sušenky. Celá akce byla příjemným zpestřením. Děkujeme za hezké odpoledne. Sportu zdar!
foto foto foto

ČARODĚJNICKÝ ZPRAVODAJ ŠD PAMPELIŠKA

2.5.2018 M.Pokorná

V pátek 27.4.2018 se začaly ježibaby a čarodějové před začátkem tradičního sletu santosového houfovat kolem modré sušické školy již kolem poledního zvonění. Průlet školou začal v jídelně , kde celý houf kouzelných bytostí ochutnal místní lektvary , pak se šlechtil v družinách a v zápětí odletěl za školu opékat špekáčky a vyzkoušet své dovednosti v různých soutěžích. Cesta vedla přes pavoučí chodník, chůzí přes ježibabu, až končila střelbou na netopýra. Celý mumraj finišoval kolem 15té hodiny , kdy se houf bytostí přesunul opětovně k ohništi , aby shlédl tradiční upálení čarodějnice a pak s veselou myslí odletěl rejdit do dalších lerchovských zákoutí.
Vždyť den byl ještě mladý…
foto foto foto


Otvírání studánky

11.4.2018 M.Pokorná

Jaro, jaro, jaro už je tu… A hurá otvírat studánku. Další jaro a my otvíráme studánku zlatým klíčem a čistíme vodu od větví a bahna, aby naše duše byla čistá, voda křišťálová a nemoci z těla pryč. Potůčky vody tekly po cestě ke studánce, chvíli jsme si s vodou pohrály a potom jsme studánku odemkly a vyčistily Popovídaly jsme si o jaru, jak se příroda probouzí po dlouhé zimě, stromy, keře a jarní kvítí začíná kvést a vonět. Zazpívaly jsme jarní písně, zaběhaly si na louce, válely sudy na vítězství a huráááá do školy. Opět to odpoledne uteklo jako voda.


Pohádkové nocování v Lerchohrádku

28.3.2018 Helenka, Vendulka, Mirunka a Michaelka

„ Vojáčci z cínu před hradem na stráži hledí na baletky, jak se v něm otáčí …“

V noci z pátku 23.3. na sobotu 24.3.2018 se již podesáté připojily k 18. ročníku celosvětového nočního čtení dětem , které pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR, i školní družiny z modrého Lerchohradu . Ve čtyřech vyzdobených komnatách se večer sešli veselí malí vojáčci a roztančené baletky , kterým přišlo předčítat mnoho významných hostů z města Sušice i Lerchovy školy, za což jim patří veliký dík! O skvělou atmosféru a zábavné čtení se tak během večera postarali : zastupitelka města A. Staňková, ředitel školy Č. Kříž , redaktor SN E. Lískovec, třídní i netřídní učitelky přespávajících dětí ( R.Bernardová, J.Živná, I.Katrušáková, V.Hušáková, J.Holečková, J.Kunešová, L.Lišková, P.Kavalová, L.Kopřivová, R.Švarcová a V.Sládková) . Reportáž o našem nočním dobrodružství přijela udělat i redaktorka Klatovského deníku D.Loudová, pro kterou malí nadaní pěvci uspořádali velkolepý koncert. Té noci kolem poletoval i duch Kidd, který zaklel všechny nocležníky do andersenovské pohádky O statečném cínovém vojáčkovi . Všichni pak s vervou sobě vlastní plnili záludné úkoly ( výroba svícínku se srdíčkem, malba skleněných přívěsků, trefa do jezírka, taneční rozcvičky s Kiddem či různé kvízy a poznávání příběhů dle ukázek) , které zakončila slavnostní hostina , na kterou připravily pohoštění kuchařinky - maminky malých odvážlivců . Všechny získaly za úžasné delikatesy Řád zlaté vařečky , ale přesto jim hradní primabaleríny ještě jednou děkují. Po převeliké hostině čekaly na děti spacáky, do kterých všichni nocležníci zalezli , jen co překonali strašidelnou noční stezku hradními chodbami. A pak už se opět jen četlo a četlo až do usnutí… V sobotu ráno se děti ještě po snídani sešly pod stromem Andersenovníkem a poté začala honba za ztraceným pokladem. Poklad v podobě Pamětních knížek s fotografiemi z NSA , pohlednic NSA 2018 , dárkových letáčků audiotéky , omalovánek a sladkostí děti se zájmem studovaly . Když si pro ně rodiče dopoledne přišli, měly za sebou z Andersenovské noci plno krásných dobrodružných zážitků, o kterých si mohou vyprávět a budou na ně rády vzpomínat , stejně jako my.
Za profesní, materiální či finanční podporu a výbornou spolupráci děkujeme Městu Sušice, ZŠ Sušice Lerchova a firmám Foto Fišer a Matypo.

Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit


Morana

26.3.2018 M.Pokorná

Paní zima
,,Smrti,smrti ukrutná, kyselico nechutná, kyselicu sníme a smrt utopíme‘‘. Již po několikátý rok jsme s dětmi ŠD Pampeliška, ZŠ Lerchova vyrazili na první jarní den utopit paní Zimu, abychom jaro přivítali.
Morana, Morena, nebo také Mařena má mít okolo krku hlemýždí ulity a vyfouklá vajíčka, ale my jsme použili jen ty vajíčka. Při chůzi s Moranou k řece, jsme si povídali o tradicích, zazpívali jsme si písničku o jaru a rychle jsme pospíchali na most, abychom konečně Moranu vhodili do vody, aby zima od nás odešla. Všichni jsme pozorovali její vzdalování. Už nebude škodit. Zbavíme se všech neduhů a nemocí a lidé na sebe budou hodní. Morana odplavala a druhý den napadl sníh – jaro jako vyšité……...


Tradiční keramický jarmark

H.Pojarová-Tesařová 9.3.2018

Keramický jarmark s jarní tématikou opět proběhl v hale sušické Lerchovy školy. Ve středu 7.3.2018 odpoledne mělo možnost zakoupit výrobky dětí mnoho návštěvníků. Všem kupujícím moc děkujeme za zájem a podporu. Utržená částka bude použita na nákup netradičních materiálů na obohacení práce dětí z keramického kroužku.
foto foto


Masopustní průvod

M.Pokorná 20.2.2018

V úterý 13.2.2018 jsme se oblékli do masopustních maškar a opět jsme vyšli ze ŠD Pampeliška sušické Lerchovy školy do ulic města. Výskali jsme, zpívali a řinčeli různými nástroji. První zastávka byla pod lípou na náměstí, kde jsme se fotili a kolemjdoucím zazpívali nějakou tu masopustní písničku.Další zastávka byla u domova důchodců. I tam jsme potěšili písničkou a pořádným řinčením a podél vody jsme pokračovali dál s plněním různých rychlostních úkolů. Cílem našeho průvodu byla návštěva místní pekárny ,, U Rendla“, tímto chceme pekařům a všem poděkovat za přijetí a pohoštění, neboť kobliha, kterou jsme dostali, byla vynikajíci. A zas do „Lerchovky“. Zařádili jsme si ještě před vchodem a poslední písničku si zapěli v hale školy, kde už byli hlavním jejich obecenstvem čekající rodiče a vedení školy. Masopustní řádění bylo skvěle a nám nezbývá než poděkovat všem za spolupráci.

foto foto foto foto

Andělky na jarmarku

H.Pojarová Tesařová 17.12.2017

Ve středu 13.12.2017 odpoledne proběhl již 13.ročník tradičního keramického jarmarku v rámci Dne otevřených dveří sušické Lerchovy školy. Děkujeme všem návštěvníkům a kupujícím za zájem a podporu. Utržené peníze budou použity na nákup netradičních materiálů na obohacení práce dětí z keramického kroužku.
foto foto foto


Nebe peklo ráj

H.Pojarová Tesařová 3.12.2017

Poslední listopadový podvečer se již počtvrté sešlo přes 120 malých nedočkavých poutníků ze školní družiny se svými rodiči před nebeskými branami sušické modré Lerchovky, aby nebojácně prošli strašidelnou cestičkou z nebíčka až do peklíčka. Nikoho z nich neodradila zima ani šero. Takže co všechno je čekalo, když nabaleni teplými svršky a vybaveni lucerničkami procházeli ztemnělým okolím školy ? „U andílka z obláčku dostali po koláčku. Kartonová skládanka čekala u Hejkálka, potom prošli cestičkou za schovanou bludičkou . V kostnici u kostlivce táhli kosti z rakvice, černým paní -kýho výra- zas plašili netopýra. U vodníků v rybníčku vylovili rybičku. Za duchem se ohlédli, hned potom se rozběhli a hledali cestičku mezi světly k peklíčku.V pekle čertic plno, špína - všem tam bylo spolu prima. Zazpívali písničku či přednesli básničku, dostali po balíčku. Nakonec v ráji čajík si dali, kam hodné matičky napekly buchtičky.“ Velké poděkování patří :
-ZŠ Lerchova za poskytnuté zázemí, teploučký čaj… -dětem a Štěpánce z Dívčího klubu SVČ za energická a šikovná „strašidýlka“ -firmě Cupeko za nebesky chutné koláčky všech druhů - Edu Lískovcovi a Radku Kulhánkovi za krásné fotografie v neproniknutelném šeru - maminkám za všemožné dobroty do ráje - všem zúčastněným za hladký průběh a dobrou náladu i v chladném počasí !!! Děkujeme a těšíme se na příště !!!!

Modrá škola plná duchů a strašidel

H.Pojarová Tesařová 6.11.2017

Poslední říjnové odpoledne se to v chodbách , třídách i jídelně sušické Lerchovy školy jen hemžilo duchy, čarodějkami i kostlivci , kteří se chystali tento den na velký strašidelný rej. Původní plán přesunu na Santos k velikému táboráku zhatilo počasí, takže celé rejdění s různými soutěžemi, skotačivým tancem , malováním na obličej i tvořením duchařské výzdoby se konalo v hernách zdejší školní družiny Pampeliška. Velké poděkování patří starostlivým maminkám malých strašáků , díky nimž se v družinách prohýbaly stoly pod všemožnými dobrotami, které roztodivné příšerky během odpoledne stačily spořádat. To víte, při tanci, rejdění a soutěžení přece jen vyhládne !

foto foto

Družina - drátkování

M.Pokorná 6.11.2017

24. října 2017 jsme strávili odpoledne ve školní družině ZŠ Lerchova ulice. Konala se zde totiž již tradiční dílna drátkování pro rodiče s dětmi pod vedením paní vychovatelky Miroslavy Pokorné. Sešli jsme se maminky, babičky i tatínkové se svými dětmi, malými dráteníky, abychom si vyzkoušeli naši zručnost a mnohdy i trpělivost. Přestože si někteří mysleli, že jim drátkování příliš nepůjde, nakonec si všichni odnesli krásné a originální svícny různých tvarů a rozměrů a některé děti si stihli z drátků vyrobit i zvířátka. Celé odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře, povídalo se, drátkovalo a nechybělo ani malé pohoštění v podobě posvícenských hnětynek, které donesly některé maminky. Dílnu jsme si moc užili a těšíme se na další.


foto foto

 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates