Akce školní družiny

Školní rok 2016-2017 Školní rok 2017-2018

Školní rok 2018-2019

Čertovské řádění

16.12.2018 M.Pokorná

Jako každý rok, navštívili naší školní družinu ,, Pampeliška“ na Lerchovce, čerti. Děti se bojí, schovávají se za ostatní. No, ty zlobivé stejně šoupne čert do pytle. Když děti zazpívají písničku, nebo básničku, dostanou od Mikuláše nějakou tu nadílku a od anděla s čerty pochvalu. A zas ti velcí čerti putují dál a malí čertíci si v peklíčku hrají. Chytají malé plamínky, tahají se za oháňku a tancují okolo rozpáleného kotle. Proč ne! Vždyť mají svůj den.


Rejdy s čerty aneb Lerchovácké peklíčko

3.12.2018 H.Tesařová Pojarová

Ve čtvrtek večer 29.11.2018 se kolem sušické Lerchovy školy začali hemžit malí i velcí rohatí ďáblíci. Už zdaleka byly slyšet řinčící řetězy a vidět probleskující pekelné ohníčky… Před 17 hodinou se otevřela brána do pekel a přes hodinu jí procházelo postupně přes 100 bojácných i statečných návštěvníků nabalených do teplých svršků a vybavených lucerničkami či čelovkami.
A co všechno je během temného mrazivého večera čekalo?
Věže z kostiček stavěli, koblížek za to dostali. Pak honem obrázek skládali a Chlupáčovi mávali. Vydali se i světelnou cestičkou za veselou čertí holčičkou. To u čertíka Bertíka, tahali kosti z rendlíka. Viděli, jak Barnabáš na ně zírá a hned plašili netopýra. Motali ze sítí pavouka, když Uriáš na ně zahoukal. Kleofáš celý chlupatý, křičel a dýchal jim na paty. Kdo došel ve zdraví k peklíčku,měl veliký úsměv na líčku a když měl i duši bez hříchu, směl pošimrat čerta v kožichu …Nakonec horký čajík, aby jim nezmrzl malík.
Večer se povedl moc a moc, my děkujeme všem za pomoc ! Dívčímu klubu Štěpánky ze SVČ za šikovné čertice , naší modré škole za poskytnuté zázemí a neviditelným pomocnicím za to, že vše klaplo, jak mělo. Radkovi K. za neúnavné focení a v neposlední řadě též firmě Cupeko za pekelně dobré jahodové koblížky !!

foto


Senioři ve školní družině

3.12.2018 M.Kulhánková

Babičky a dědečkové z domova důchodců zavítali do školní družiny a oplatili nám nedávnou návštěvu u nich v domově. Prohlédli si výrobky vystavené na chodbách, nahlédli do všech družin a společně s dětmi si vyrobili malého čertíka.


Setkání se seniory

3.12.2018 M.Kulhánková

Na konci listopadu děti ze školní družiny navštívily domov důchodců, aby seniorům zpříjemnily jedno podzimní zamračené odpoledne. Zahrály si s nimi několik společenských her, namalovaly jim pár obrázků a rozzářily jejich tváře. Setkání bylo velmi příjemné a přislíbili jsme další návštěvu.


Dráty, drátky, drátečky a bolavé prstíčky

29.11.2018 M.Pokorná

Je středa odpoledne, 21.listopadu. Čas na úklid, shánění dárků a odpočinek. A nebo je čas přijmout pozvání paní vychovatelky Mirky Pokorné a přijít do IV. družiny ZŠ Lechova vyzkoušet si vlastní rukou přeměnit drátek ve výrobek? Do družiny za svými dětmi přišlo několik maminek, které si rády užily změny a měly zájem se naučit pracovat s drátem. Setkání bylo věnováno výrobě drátěných andělů, neboť se blíží čas vánoční.
Práce to není vůbec jednoduchá, zůstávají po ní velmi citlivé prsty, ale při pohledu na ty naše výtvory, musím paní vychovatelce poděkovat, že s obětavostí jí vlastní s námi strávila pozdní odpoledne a přiměla naše ruce, aby vytvořily něco originálního. Každý anděl byl úplně jiný, krásný. Až zapálíme svíčku v košíčku, který anděl drží, bude to nádherná dekorace.
Myslím, že všechny zúčastněné děti, maminky i babičky se již teď, i přes ty bolavé prsty, těší na další odpolední posezení u drátků.


Zimní radovánky

23.11.2018 M.Kulhánková

Někoho první sníh možná překvapil a nebyl z něho nadšený. To ovšem neplatí o dětech ze školní družiny. S velkým nasazením se pustily do práce a společnými silami dokázaly během půl hodiny postavit obrovského sněhuláka.Prstíky je zábly, střídaly se o rukavice, ale nevzdaly to. Už se těší na další sněhovou nadílku!
foto foto

Malý zdravotník

23.11.2018 M.Kulhánková

Kroužek malého zdravotníka zavítal do domova důchodců v Sušici. Účelem návštěvy však nebyla návštěva seniorů, ale prohlídka zdravotnického vybavení a ukázka zdravotní péče. Děti si tak na vlastní kůži vyzkoušely měření krevního tlaku, tepu, krevního cukru a měření EKG. Měly možnost nahlédnout do zázemí sestřiček, prohlédnout si sklad léků a materiálu. Seznámily se se speciálními pomůckami při péči o seniory. Děti se v kroužku učí poznávat lidské tělo, hrají si a simulují různé krizové situace, aby uměly správně reagovat a pomáhat.


Bruslení se ŠD

23.11.2018 M.Kulhánková

Po letních radovánkách si děti ze ŠD užily první bruslení. Nazout brusle, nasadit čepici a rukavice a hurá na led! Během hodiny strávené na ledě se děti pěkně rozbruslily a zahrály si několik her. Neodradilo je ani pár modřin a bolavých pádů a všechny se těší na další bruslení :-).
foto

Dušičkové párty v ŠD

7.11.2018 H.Tesařová Pojarová

Začátkem listopadu se družinová oddělení s nejmladšími žáčky oddala rejdění ve strašidelných maskách po celé škole. Navštívila během Dušičkové párty chodby pavilonu D i jídelnu, ale nejvíce ze všeho si užívala ve svých hernách, kde soutěžila, tančila, malovala na obličej, diskutovala o svátcích u nás i v zahraničí a v neposlední řadě vyráběla i koštovala dobroty, které si k této příležitosti přinesla. Ve fotogalerii školy můžete shlédnout více..."

fotoPodzimní výstava a táborák ve ŠD

7.11.2018 M.Pokorná

Celý měsíc říjen jsme my vychovatelky s dětmi naší školní družiny Pampeliška v modré škole připravovaly výstavu podzimních a dušičkových prací. Společně jsme dlabali dýně, malovali netopýry, vyráběli pavouky, pracovali jsme s přírodním materiálem, vystřihovali a lepili. Prostor u našich družin se pomalu zaplňoval a bylo na co koukat. Každý rok jme na dušičkový den řádili v maskách, letos bez masek s buřtem v ruce jsme se sešli v areálu školy u táboráku. Střídavě jsme opékali buřtíky, soutěžily ve sbírání netopýrů a pavouků, chození po pavučině a hře s míčem a zase opékali.
To odpoledne tak uteklo, že se nám vůbec nechtělo domů. Posezení u táboráku proběhlo v klidu, i když nás bylo hodně. Popovídali jsme si a byli jsme rádi, že se takhle společně můžeme sejít a také se dozvědět něco o svátku zesnulých.
Ten den počasí přálo, všichni jsme se dobře bavili. Užili jsme si příjemné odpoledne a těšíme se na další.

Odpoledne se zvířátky

17.10.2018 M. Kulhánková

V pátek 12.10.2018 se děti ze školní družiny vypravily na přírodovědnou vycházku za zvířátky. Protože bylo pěkné a teplé odpoledne, všechna zvířátka byla venku a vyhřívala se na sluníčku. Děti tak viděly ovce, lamy, kozy, pštrosy a klokany. Některá zvířátka byla i zvědavá a přišla se na nás podívat zblízka.

foto

Indiánská výprava za pokladem

23.9.2018 H.Tesařová Pojarová

Středečním odpolednem se rozléhal od modré sušické školy indiánský pokřik. To nejmladší žáci ze školních družin Lerchovky vyráželi na dobrodružnou výpravu do přírody. Během září si společně s vychovatelkami povídali o indiánech, jejich zvycích, vyráběli, malovali obrázky … A konečně 19. 9., pomalováni válečnými barvami s vlastnoručně vyzdobenými čelenkami na hlavách vyrazili vstříc záludným úkolům. Indiánské kmeny se během výpravy zdravily válečným pokřikem a všechny se snažily splnit úkoly co nejlépe, aby se co nejdříve dostaly k pokladu. I ten nakonec všichni našli, to bylo radosti! Tak už jen rozdělit kořist, medaile, pochutnat si a hurá z kopce dolů…

foto

 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates