Akce školní družiny

Školní rok 2021-2022

Školní rok 2020-2021

Družinový turnaj ve vybíjené

17.6.2021 V.Sulanová

Dne 16.6.2021 se uskutečnil turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se 24 hráčů od 1. do 3. třídy. Boj to byl vyrovnaný. NIKDO NEPROHRÁL. 1.místo Vášův tým. 2.místo Jiříkův tým. Odměny za sportovní výkony byly sladké. Díky za dobroty pekárně Rendl Sušice. Máme šikovné děti
Foto


PAVILON D ROZKVETL - Květinová výstava

21.6.2021 H. Pojarová Tesařová

Děti ze všech školních družin se během měsíce května moc snažily, aby chodby pavilonu D, kde jsou družinová oddělení umístěna, doslova rozkvetly. Za použití všech možných technik a materiálů vytvořily přehršel barevných květin, které vytvoří úsměv na tváři každému, kdo kolem projde. O tom, jak se jim to povedlo, se mohou přesvědčit žáci i učitelé přímo na místě a rodiče třeba ve fotogalerii.
Pavilon D rozkvetl


Školní rok 2019-2020

Piráti na obzoru

30.9.2019 H.Pojarová Tesařová

Začátkem posledního zářijového týdne se nejmladší žáčci ze sušické Lerchovy školy nalodili na své pirátské škunery a s vlastnoručně zdobenými šátky na hlavách se vydali na dobrodružnou výpravu. V pondělí 23.9. přistály všechny 3 družinové škunery u břehu tajuplného ostrova ( zahrada manželů Šímových – moc děkujeme za zapůjčení !!) a piráti radostně vyskákali na souš. Postupovali ostrovem dle tajné mapy a cestou zdolávali jednu překážku za druhou. Na úplném konci ostrova jim bylo odměnou nalezení sladkého pokladu. Po spravedlivém rozdělení kořisti se všechny pirátské bandy se svými kapitánkami vydaly rozjásaně zpět k modré škole. Více fotografií z akcí školní družiny je možno najít ve fotogalerii naší základní školy.


Rej duchů

4.11.2019 M.Pokorná

Naše školní družina Pampeliška oslavila opět svátek všech duchů jako každý rok na školním dvoře dne 31.10 2019. Děti měly na sobě krásné strašidelné oblečení. Masky jsou rok od roku hezčí a strašidelnější. Tradiční barva je černá. Kostlivci se motali, čarodějnice poletovaly, duchové pouštěli hrůzu. Vychovatelky měly připravené duchařské hry a soutěže, jako bylo natáčení pavouků na nit, hod netopýrů do klobouku nebo přenášení pavouka na kosti. Celý rej končil ohněm, na kterém si zúčastnění mohli opéci buřta, jablko či chléb. Na akci nechyběli ani rodiče, kteří pomáhali při opékání. I když byla strašná zima, nálada byla perfektní a strašidla byla šťastná, že se vše zdařilo.
foto

Výstava dětských prací

25.10.2019 M.Pokorná

Školní družina ,,Pampeliška“ Vás zve na výstavu dětských prací, vyrobených během celého školního roku.
A kde práce můžete vidět?
Přijďte do výstavní síně na Městský úřad v Sušici, 4.11. - 28.11.2019
Plakát Výstava dětských prací


Pekelná zahradní párty

9.12.2019 H. Pojarová Tesařová

Dříve než začal ve čtvrtek 5.12. 2019 chodit Mikuláš s doprovodem, vyrojilo se hned ráno jako předvoj plno malých čertíků na Lerchovce. Nejprve strašili po celé modré škole a po obědě vyrazili ze školní družiny řádit na pekelnou zahradní párty.
„ Aby jim nezmrzly prstíky, vzali si teplé huňaté hadříky a na ohni upekli čertovské buřtíky. Ve vyhřáté komůrce je snědli, při pití čajíku se ani nehli, pak na zahradu soutěžit vběhli. Divocí rarášci nestáli ani chviličku, pořádně si užili s Modrousem honičku, u puzzlí si lámali rohatou hlavičku. Kdo Luciferovi zapěl do noty, dostal od něj koláčkové dobroty, aby měl energii do foroty. Pak čertí úprk dopředu či zpátky, posbírat výslužku, odejít vrátky a jiskrou v očičkách myslet na další hrátky.“
Hlavní čertice Helalína, Mišulína a Marulína se svými pomocníky i s dovádivými čertisky moc děkují manželům ŠÍMOVÝM za poskytnutí zázemí, pekelné plameny, roztopený krb, horký čaj i pomocné ruce a firmě CUPEKO za sponzorský dar v podobě chlebů a výborných koláčků všech možných druhů !
foto

Dráty, drátky, drátečky a bolavé prstíčky

3.12.2019 M.Pokorná

Je středa odpoledne, 26.listopadu. Čas na úklid, shánění dárků a odpočinek. A nebo je čas přijmout pozvání paní vychovatelky Mirky Pokorné a přijít do IV. družiny ZŠ Lechova vyzkoušet si vlastní rukou přeměnit drátek ve výrobek?
Do družiny za svými dětmi přišlo několik maminek,babiček, ale i tatínek, aby si všichni užili změny všedního dne a naučili se pracovat s drátem. Setkání bylo věnováno výrobě drátěných vánočních svícnů.
Práce to není vůbec jednoduchá, zůstávají po ní velmi citlivé prsty, ale při pohledu na ty naše výtvory, musím paní vychovatelce poděkovat, že s obětavostí jí vlastní s námi strávila pozdní odpoledne a přiměla naše ruce, aby vytvořily něco originálního. Každý svícen byl úplně jiný, krásný. Až zapálíme svíčku, bude to nádherná dekorace.
Myslím, že všechny zúčastněné děti, maminky,babičky a tatínek se již teď, i přes ty bolavé prsty, těší na další odpolední posezení u drátů.
foto


Zdobení perníčků

17.12.2019 M.Kulhánková

Školní družina byla ve středu 11. 12. 2019 místem, kde se sešly nejen děti, ale i jejich rodiče. U příležitosti dne otevřených dveří si ve třetím oddělení všichni společně mohli zpestřit adventní čas zdobením perníčků. Předem připravené a napečené perníkové stromky, sněhuláky, komety a zvonečky si přítomní zdobili cukrovo-bílkovou polevou podle vlastní fantazie. Kdo chtěl, mohl si hned po skončení díla perníčky ochutnat nebo odnést na tácku domů. Malí cukráři a cukrářky naplno rozvinuli svoji fantazii a společně s rodiči prožili pěkné a tvořivé odpoledne.
Přeji všem klidný a úspěšný rok 2020.
foto foto foto

Vánoční jarmark

12.12.2019 M.Pokorná

Předvánoční nastal čas a u nás ve škole je opět den otevřených dveří, 11.12.2019, a s ním i tradiční vánoční jarmark, organizující vychovatelkou ŠD Pampeliška spolu s dětmi keramického kroužku. Se svými výrobky přišly i děti se svou vedoucí keramického kroužku komunitního centra, Štěpánkou. Stoly byly opět přeplněny keramickými výrobky. Svícny, věnce, zvonečky, velké přírodní anděli, i malí andělíčci, vánoční zápichy a jiné vánoční drobnosti byli na prodej. Kolemjdoucí nasávali vánoční atmosféru, zaposlouchali se do vánočních koled a při té příležitosti si nakoupili krásné vánoční dekorace.
Všem moc děkujeme.
foto

Mikulášská nadílka

12.12.2019 M.Pokorná

A opět navštívili naší školní družinu ,, Pampeliška“ na Lerchovce, čerti s andělem a Mikulášem. Čerti postrašili děti, že ty zlobivé šoupnou do pytle. Když ale zazpívají písničku, nebo řeknou básničku, bude vše odpuštěno a od Mikuláše dostanou nějakou.
A zas ti velcí čerti putují dál a malí čertíci si v peklíčku hrají. Chytají malé plamínky, tancují okolo rozpáleného kotle na rozpálených kamenech a chytají se za oháňky. Proč ne! Vždyť mají svůj den.
foto

ODPOLEDNÍ PÁRTY VE ŠD IV.

20.2.2020 M.Pokorná

V naší školní družině se slavilo. S paní vychovatelkou jsme vyhodnocovaly naší práci v oddělení. Naše parta je perfektní, proto jsme všichni dostali pochvaly a hlavně odměnu za činnost. Tančily jsme, smály se, mlsaly a na konec naší párty jsme si připily na kamarádské vztahy,přátelství a další spolupráci. Odpoledne jsme si pěkně užily.


Masopustní průvod

2.3.2020 M.Pokorná

Tydli, fidli bumtarata, otvírejte lidi vrata, maškary k vám rejdí, hej, začal masopustní rej.
Velké řádění, velká jízda, buben bouchá, všechno řachtá, hudba hučí, pusa řve, družina Pampeliška městem jde. Potěšíme támhle, tůhle, zapějeme, báseň řeknem. Kostlivec, princezna, šašek, pták, jeptiška, pospíchají ven z města. Na koblihu mlaskají, vůbec se tím netají.
Už je po všem a co s tím - do školy hned obracíme, zástupkyním, řediteli – báseň už jsme pěkně řekli. Že je konec, to my víme, na další rok už se těšíme. Tak voláme - Masopuste ahoj – byl to pěkný hoj.
foto


 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates