Akce školy


Školní rok 2015-2016 Školní rok 2016-2017 Školní rok 2017-2018 Školní rok 2018-2019

Školní rok 2019-2020

Domácí výuka

23.6.2020 Lenka Kopřivová

DOMÁCÍ VÝUKA


Projekt Abeceda peněz

14.6.2020 E.Ondrová

Finanční gramotnost v praxi si v tomto školním roce vyzkoušela třída 4.B s paní učitelkou Lenku Keilovou.
Video

Projekt "Hrdá škola" - školní oblečení - výběr kolekce

4.3.2020 Č.Kříž

Ve středu bude zahájeno hlasování o výběru kolekce školního oblečení.
Každý žák a zaměstnanec naší školy bude hlasovat nejlépe z domova (sledování IP adresy) pouze jednou. Vícenásobná hlasování ze stejné IP adresy nebo přístroje budou smazána.
Po odhlasování vítězného motivu pro naši školu bude vytvořen e-shop s jedním motivem ve třech různých barvách. O výběru barev rozhodnou žáci z II.st.
Žáci společně s rodiči a všichni zaměstnanci budou mít možnost si během 14 dní objednat svůj kousek (různé mikiny, 6 druhů triček, ..) ze školní kolekce.
Objednávka je dobrovolná, zboží si žák a zaměstnanec hradí sám. Budeme mít některé vzorky triček a mikin různých velikostí ve škole, aby si každý mohl vyzkoušet správnou velikost. Po 14 dnech bude eshop uzavřen a firma „SCHOOLS UNITED“ vše naráz vyrobí.
Ilustrační ukázka z jiné školy: ZDE


Hlasujte ZDE


Lyžařský výcvik 1. stupně

7.2.2019 V.Hušáková

13. ledna 2020 ráno vyrazilo 32 žáků 5. tříd na Kubovu Huť. Trochu jsme se obávali, že vzhledem k vývoji letošní zimy, budeme lyžovat na blátě. Naštěstí jsme se mýlili. Po příjezdu jsme se ubytovali v krásném hotelu Kristian a vyrazili jsme na zasněžený kopec. Necelá polovina z nás stála na lyžích poprvé, a tak si prošla základními kroky výuky na lyžích. Ostatní si svůj lyžařský styl zdokonalovali. Unavená těla jsme večer osvěžili v hotelovém bazénu. Z nelyžařů se velice rychle stali lyžaři, pyšní na to, co za pár dní dokázali. Ve čtvrtek jsme se po lyžování rozloučili s hotelem, sjezdovkou a vyjeli jsme k domovu. Na lyžáku se nám moc líbilo a těšíme se na příští rok.
Vyúčtování

foto


Vánoční pokusničení

20.12.2019 P.Kavalová

Dne 11. 12., jako každý rok, žáci 8. a 9. tříd předvedli pro páťáky zajímavé pokusy.
foto
Další fotografie

6. A na jazykové exkurzi

9.12.2019 J.Babka

V sobotu 30. 11. 2019 vyrazila část žáků z 6. A Základní školy Sušice Lerchova na jazykovou exkurzi v okolí „Bayerisch Eisenstein“. Žáci nejdříve zdokonalovali své znalosti němčiny a zároveň reálií příhraniční oblasti na německé i české straně hranice. Během turistické vycházky se dozvěděli zajímavé informace o obraně hranic v době železné opony. Po rychlém a vydatném občerstvení na Železné Rudě děti navštívily nové infocentrum včetně zajímavého muzea lyžování. Zdálo se, že si žáci den užili a posbírali řadu zajímavých a nových zážitků, ke kterým patřila např. i první cesta rychlíkem v životě…
foto

Počítač nám pomáhá

26.11.2019 L.Káňová

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 se konalo další setkání našich žáků 4.A se svými prarodiči v rámci projektu „Počítač nám pomáhá“. V první části jsme měli připravená stanoviště, na kterých si všichni mohli vyzkoušet některé novinky. Ozoboti – příprava různých tras a barevných kódů, podle kterých robot jezdí, ale také jednoduché programování v počítači. Na dalším stanovišti se plnily úkoly pomocí „Blue- botů“. Musel se správně naprogramovat, aby dojel dle zadané trasy do cíle. Na dalších stanovištích se plnily různé logické úlohy. Pak následovala přestávka a malé občerstvení - Děkujeme, naše milé paní kuchařky! Po přestávce následovala malá ukázka programování s Lego WeDo. Pak už se všichni přesunuli k počítačům a společně si vytvořili vánoční přání v programu Word. Každý účastník získá pamětní list, vytištěné přání i společnou fotografii.
Akce se konala za finanční podpory města.

Vytvořená přání 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 foto


Projektový den Dva jazyky – jedna myšlenka

25.10.2019 Martina Svatková, Lenka Lišková

Ve čtvrtek 24.10.2019 jsme vyrazili na projektový den, který pro nás připravili naši kamarádi ze školy v německém Lindbergu.
Sešli jsme se na česko- německém hraničním nádraží Bayrisch Eisenstein. Zde jsme absolvovali dvojjazyčné vypravování o historii stavby nejvýše položené železnice z let 1872 – 1877 a o tom, jaké změny přinesla tato stavba do Bavorského lesa.
Po trošce vzdělávání jsme si na sluníčku pochutnali na výborné svačince a zahráli si několik společných her.
Poté jsme navštívili expozici netopýrů. Opravdovým zážitkem pak pro nás byla výroba domků pro netopýry. Ač se nám to zpočátku jevilo jako nemožné, každý z nás odcházel k autobusu s vlastnoručně vyrobenou dřevěnou netopýří budkou.
Při loučení jsme si slíbili, že se v příštím roce opět sejdeme a společně zažijeme další dobrodružství.
foto


Pekaři ze 4.B

21.10.2019 L.Keilová

Ve čtvrtek 17. října 2019 navštívili žáci 4. B pekařství Rendl. Během velmi poučné exkurze jsme si prošli celou výrobnu, kde jsme na vlastní oči viděli a dozvěděli se vše potřebné, např. jakou použít mouku, jak zadělat těsto, ale také jsme si prakticky vyzkoušeli vyvalovat chléb, nazdobit koláčky, uplést vánočku, vytvořit rohlík … Nejvíce nás ale zaujalo, jak se chléb sází do moderní pece. To byla vůně! Jako bonus jsme ochutnali slaďoučké kremrole a slané tyčinky. Teď už víme, že pekařina není žádná legrace, ale pořádná dřina.
Děkujeme všem zaměstnancům za nádherný zážitek, ochotu a trpělivost.


Německé divadelní představení v Klatovech

16.10.2019 J.Babka

V pondělí 14. 10. 2019 měla jazyková třída 6. A možnost účastnit se divadelního představení v němčině! Jednalo se o neobvyklou aktivní účast žáků – během děje byla do hry zapojena celá řada diváků, a to nejen v hledišti, ale i na jevišti. Takto pojaté edukativní představení připravila mnichovská skupina „Galli – Theater“ a díky spolupráci naší školy s Goethe institutem v Českých Budějovicích jsme měli možnost se tohoto projektu také účastnit. Věřím, že si žáci odnesli řadu zajímavých zážitků a snad i několik nových německých slovíček, neboť malá mořská víla („Die kleine Meerjungfrau“) byla jazykovou úrovní velmi náročná.

foto

Projektový den Dva jazyky – jedna myšlenka

16.10.2019 E.Ondrová

Dne 9. října proběhl na naší škole dvojjazyčný projektový den. Zúčastnili se ho žáci z kroužku německého jazyka ze 3.C a 6.C a českého jazyka z partnerské školy v Lindbergu. Vše se odehrávalo ve středisku volného času. Když naši hosté dorazili, srdečně jsme je přivítali, následovalo malé občerstvení. Pak jsme se rozdělili do tří česko-německých dílen: keramické, dramatické a taneční. Postupně jsme se vystřídali, všichni vyzkoušeli všechno a hlavně jsme se snažili mluvit německy. Po dílnách na nás čekal ve školní jídelně dobrý oběd. Protože nám počasí nepřálo, nemohli jsme po obědě jít na Andělíček pouštět draky. Vrátili jsme se zpět do střediska volného času a uspořádali jsme soutěž v létání vlaštovek. Každý si vyrobil a vyzdobil svoji vlastní. Na úplný závěr jsme všichni společně předvedli tanec na písničku Včelka Mája, který jsme dopoledne natrénovali.
A už přišel čas loučení. Ale uvidíme se brzy, už 24. října našim kamarádům návštěvu oplatíme. Ještě na závěr musíme pochválit děti ze 3.C, které se německy učí teprve chvíli a byly opravdu moc šikovné.
Eliška a Zuzka ze 6.C, ZŠ Sušice, Lerchova ul.

foto

Cykloturistický kurz

23.9.2019 J.Babka

Jako každý podzim uspořádala i letos „modrá škola“ výběrový cykloturistický kurz pro žáky sedmých a osmých ročníků. Od 17. do 19. září jsme byli ubytováni v Šimanově a okolní prudké kopce nás při cyklistice a turistice notně potrápily (viz. foto – vrchol Sedlo). Během tří dnů v přírodě si žáci vyzkoušeli řadu sportovních aktivit – kromě cyklistiky a turistiky i freesbee, fotbal nebo například letní biatlon. Věřím, že všech 26 našich žáků bude mít na kurz krásné vzpomínky a posadí se na svá kola dříve než za rok při dalším „cyklisťáku“.
Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz

Seznamovací pobyty žáků šestých tříd

23.9.2019 D.Smolová

V první polovině září se uskutečnily tři dvoudenní seznamovací pobyty žáků šestých tříd. Tradičně se konaly v areálu Školy v přírodě v Mokrosukách. Ubytování probíhalo v chatkách, ve zděné budově byla k dispozici klubovna, dále třída vybavená sportovním zařízením a také kuchyně s jídelnou, ve které si žáci pochutnávali na skvělém jídle.
Velkým zážitkem je pro žáky samotná jízda do Mokrosuk, někteří jeli poprvé v životě vlakem. Po příjezdu a následném ubytování začala celá řada aktivit směřujících k lepšímu poznání žáků mezi sebou, ale i s novým třídním vyučujícím. V programu nechybělo ani sportovní vyžití, dále tvorba a sepsání pravidel chování a komunikace v třídním kolektivu a také výroba „ třídních triček“, ve kterých se druhý den pobytu žáci fotili.
Seznamovací pobyt Seznamovací pobyt Seznamovací pobyt

 

© WebDesign Mgr. Lenka Kopřivová. Designed by Free CSS Templates