Školní rok 2017-2018

Školní rok 2016-2017

Stříbrný pohár z Plzně

M.Pajmová 24.5.2017

Ve středu 10. května 2017 se na sušickém stadiónu konalo okresní finále Poháru rozhlasu. Jedná se o atletickou soutěž základních škol a nižších ročníků gymnázií. Mladší žákyně z Lerchovky svoji kategorii vyhrály a postoupily do krajského finále. Děvčata pilně trénovala a v úterý 23. května odjela do Plzně na svůj důležitý závod.
Při rozcvičování panovala v družstvu velká nervozita a obavy z nových soupeřek. Při závodech se dívky vzájemně povzbuzovaly, všechny se snažily o dosažení co nejlepších výkonů.
Po běhu na 600 metrů, což byla závěrečná disciplína, nastala chvíle napětí, než pořadatelé sečetli body a oznámili konečné výsledky. Družstvo děvčat ve složení V. Simetová, J. Schafhauserová, T. Gerčáková, A. Svatková, S. Holečková, N. Rutkayová, K. Bělohoubková, K. Hanzlová, T. Tichopádová, A. Purkarová, P. Pšenáková, N. Pinkasová vystoupilo na stupně vítězů a převzalo stříbrné medaile, pohár a drobné dárky. Dívky neskrývaly velikou radost ze stříbrného úspěchu. Při zpáteční cestě si vyprávěly zážitky z celého dne.
Všem našim atletkám patří velké poděkování za úspěšnou reprezentaci Modré školy a upřímná gratulace k dosaženým výkonům.
Výsledky

foto

McDonald´s Cup

I.Katrušáková 22.5.2017

McDonald´s Cup – největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol
V letošním 20. ročníku McDonald´s Cupu 2016/2017 se našim žákům podařilo v obou kategoriích postoupit z kola okrskového, které se uskutečnilo ve středu 3.5.2017 v Sušici, do okresního finále.
To se konalo pro kategorii A (žáci 1. až 3. tříd) v pondělí 15.5.2017 v Sušici a pro kategorii B (žáci 4. a 5. tříd) v úterý 16.5.2017 v Mochtíně. Oba finálové turnaje měly výbornou sportovní úroveň. Hrálo se za účasti osmi družstev,
a to nejdříve ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak následovaly dva semifinálové zápasy a zápasy o konečné pořadí. Naše týmy obsadily shodně 5. místo.
Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci a férovou hru.

Okresní finále Poháru rozhlasu

M.Pajmová 18.5.2017

Ve středu 10. a ve čtvrtek 11. května uspořádala naše škola ve spolupráci s oddílem atletiky okresní finále Poháru rozhlasu. Jde o největší sportovní soutěž základních škol a nižších ročníků gymnázií v atletických disciplínách.
Ve dvou dnech v Sušici závodilo 461 žáků (celkem 51 družstev) z klatovského okresu. Ve středu družstvo mladších žákyň ve složení V. Simetová, J. Schafhauserová, T. Gerčáková, A. Svatková, S. Holečková, N. Rutkayová, K. Bělohoubková, K. Hanzlová, T. Tichopádová, A. Purkarová, P. Pšenáková vybojovalo nejcennější kov a zajistilo si postup do krajského finále. To se uskuteční 23. 5. 2017 v Plzni. Mladší žáci obsadili krásné 4. místo.
Ve čtvrtek se starší chlapci umístili v silné konkurenci na 6. místě, děvčata skončila devátá.
Všem závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší Modré školy.

I.Katrušáková 28.3.2017

Začátkem března proběhlo na naší škole okrskové kolo v přehazované. Zúčastnili se ho žáci 1. stupně ze ZŚ Sušice, Lerchova ul, ZŠ Velhartice a ZŠ Horažďovice, Komenského ul.
Do okresního kola postoupila družstva ZŠ Velhartice a Horažďovice

OVOV 2016

M.Pajmová 11.2.2017

V letošním školním roce plnilo disciplíny Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) 217 žáků a žákyň z druhého stupně. Osm žáků získalo stříbrný odznak, 53 žáků bronzový odznak.

J.Babka 22.12.2016

Ve dnech 19. a 20. 12. 2016 proběhl předvánoční turnaj hochů II. stupně ve futsalu. Soutěžilo se nejen pro výkon samotný, ale i o hodnotné, a hlavně chutné ceny. Řada družstev předváděla pohledný futsalový výkon, ale zvítězit může jen jeden.

4. místo: 8.B
Několik fotek z akce najdete ve fotogalerii.

Výsledky plavání

M.Pajmová 30.11.2016

Výsledky

foto foto foto

Florbalový turnaj ZŠ – 1. stupeň

E.Ondrová 30.11.2016

V úterý 29. 11. 2016 se výběr žáků prvního stupně zúčastnil okresního finále florbalu základních škol v Klatovech. Výborně zorganizovaný turnaj (florbalovým svazem – mj. v celé republice se do turnaje přihlásilo cca 1100 škol) byl pro náš výběr sběrem prvních zkušeností na takovéto florbalové úrovni. Snad kluci prohru, např. s pozdějším finalistou turnaje, hodí co nejrychleji za hlavu a budou se těšit na další trénink.
Naši školu reprezentovali: Daniel Fořt, Ondřej Kadlec, Jan Kašák, Josef Kolář, Jan Vyšín, Jan Zdeněk, Vojtěch Beníšek a brankář Daniel Oudes.

foto

Xterra 2016

J.Babka 7.11.2016

V pátek 4. 11. proběhl štafetový terénní závod Xterra 2016, který pořádalo Gymnázium Sušice. Jednalo se o třetí oficiální ročník s účastí dalších sušických škol. V kategorii mladších štafet (8. – 9. tř.) byla letos nabitá konkurence. Krom tří našich štafet stály na startovní čáře i závodníci ZŠ TGM Sušice a pořádajícího gymnázia. V kategorii starších štafet (střední školy) závodili studenti SOŠ Sušice a gymnázia. Celkem do fyzicky i takticky náročného závodu odstartovalo 26 týmů (tj. 78 žáků a studentů).
Děkuji závodníkům za reprezentaci školy!
Celý text, výsledky
Střípky pro dokreslení atmosféry najdete ve fotogalerii, a zde odkazy na krátká videa ze závodu:

Zlatý úspěch v Tachově

M.Pajmová 6.10.2016

První soutěží ve školním roce 2016/17 bylo okresní finále v přespolním běhu, které se konalo v Nýrsku. Mladší dívky z „Modré školy“ zvítězily ve své kategorii a vybojovaly si postup do krajského přeboru.

Ve středu 5. října odjela děvčata na svůj „Velký závod“ do Tachova. Krajské finále uspořádala místní základní škola (ZŠ Zárečná) v areálu zimního stadiónu. Závodnice čekala trať dlouhá 1 500 m, která vedla náročným terénem. Před startem panovala v družstvu velká nervozita. V 11 hodin byla odstartována kategorie mladších žákyň. Hned od začátku se do čela závodu probojovala Veronika Simetová, na stříbrné příčce běžela Jana Schafhauserová. Medailové pozice si dívky nenechaly vzít a cílem proběhly ve stejném pořadí. Čtvrté místo obsadila Nikola Bláhová.
V soutěži družstev dosáhla děvčata ze 7. tříd vynikajícího výsledku a pro naši školu vybojovala nejcennější kov.

Blahopřání a velké poděkování za úspěšnou reprezentaci školy patří V. Simetové, J.Schafhauserové, N. Bláhové, T. Tichopádové, T. V. Gerčákové a P. Pšenákové.

Školní rok 2015-2016

Mc Donald´s Cup – okresní kolo

J.Vošalík 25.5.2016

V letošním 19. ročníku Mc Donald´s Cupu se našim žákům podařilo v obou kategoriích postoupit z kola okrskového do okresního finále. To se i letos uskutečnilo ve dvou dnech na hřišti v Mochtíně a opět mělo výbornou sportovní úroveň. Oba finálové turnaje se hrály za účasti osmi družstev, a to nejdříve ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak následovaly dva semifinálové zápasy a zápasy o konečné pořadí.
V úterý 10.5. reprezentovali naší školu v kategorii B (žáci 4. a 5. tříd): Dominik Bláha, Michal Beneš, Ondřej Koryťák, Matěj Kyrál, Stanislav Simet, Jan, Valík, Vojtěch Beníšek, Martin Jiřina, Martin Kulhánek, Pavel Poledník, Martin Černík, Ondřej Jarolímek, Jiří Milfort a Klára Mottlová.
Ve středu 11.5. se v kategorii A (žáci 1. až 3. tříd) náš tým probojoval do semifinále ze skupiny na 1. místě. O krásné 4. místo se zasloužili: Petr Andrášek, Marek Drha, David Pinkas, Tomáš Balvín, Václav Bauer, David Hušák, Jakub Jarolímek, Václav Kopa, Ondřej Myslík, Sam Adámek, David Hanula, Petr Jan Mohrbach a Lukáš Steininger.