Ostatní soutěže

Recitační soutěž – školní kolo

E.Ondrová 28.2.2017

Recitační soutěž – školní kolo se konalo 24. 2. 2017, zúčastnilo se ho 35 recitátorů

Do okrskového kola, které se uskuteční 2. 3. 2017 v SVČ postupují:
2., 3. tř. 1. Jan Nový 3. D - J. Lada O lvu a oslu
2. Zuzana Kulhánková 3. C - J. Kainar Zlý pes potkal zlého psa
3. Anna Markvartová 2. A - J. Skácel Uspávanka s letadlem

4., 5.tř. 1. Josef Kolář 5. A - J. Žáček Štěňátko a osel
2. Jan Zdeněk 4. B - T. Kuchařová Jak Honza s čertem zápasil
3. Barbora Černíková 5. A - M. Macourek Rosnička

6.tř. Marie Kuthanová, 6.A - A. Jedlička, L. Stiplová O Honzovi
J. Neruda Romance o Karlu IV.

8.tř. František Weiss, 8.B - K.J. Erben Svatební košile, J. Dědeček Za trochu lásky

Organizátorka školního kola: Radka Bernardová

Nejlepší investice vybraly děti ze Sušice

Č.Kříž 31.10.2016

V soutěži INVESTOVÁNÍ HROU dosáhli na nejlepší poměr výnosu a rizika žáci Základní školy Sušice, Lerchova ul.
Projekt Investování hrou ukázal, že i děti mohou být dobrými investory Ve druhém ročníku projektu Investování hrou se jako nejlepší investoři ukázali žáci Základní školy Sušice, Lerchova ul., kteří ve 14 seancích porazili dalších 23 týmů. Cílem projektu, který sice pracuje s fiktivními společnostmi, ale je založen na reálných datech, je vzbudit v dětech zájem o téma osobních financí, spoření, investování a podnikání. Výsledky ukázaly, že děti z vybraných a zjednodušených ekonomických informací dokážou odhadnout vývoj trhů a hlavně porozumět rozdílu mezi konzervativními a dynamickými cennými papíry. Kdoví, zda se právě zde nerodí noví investiční mágové.
Celý text

Diplom a cenu vítěznému týmu předala Dana Kryńska, ředitelka marketingu a PR investiční skupiny Pioneer Investments ČR – odborného garanta soutěže.
Finanční gramotnost - Praha