Matematické soutěže

Výsledková listina SUDOKU

D.Smolová 30.11.2016

Školní kolo soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek 24. 11. 2016.
Celkem se zúčastnilo 15 soutěžících z 2. stupně.
1. místo: Helena Šperlová 6. A
2. místo: Veronika Jůnová 8. A
3. Tereza Luhanová 7. A

Matematická soutěž MAMUT

D.Smolová 18.11.2016

Ve středu 16. 11. 2016 se konal 6. ročník matematické soutěže MAMUT – Matematiku Musíš Trénovat. Soutěž proběhla na Gymnáziu v Klatovech, kde soutěžilo 23 družstev žáků 6. – 9. tříd základních škol. Z naší školy se zúčastnila dvě družstva ve složení:
1. Anna Svatková 7. A, Zdeněk Frána 8. A, Jakub Svatek 8. A
2. Marie Kuthanová 6. A, Matěj Hrach 8. A, František Vítovec 9. A
První družstvo obsadilo 4. místo, druhé družstvo 6. místo.
GRATULUJEME!

Školní rok 2015-2016

Výsledky matematických soutěží

Výsledky soutěže Klokan

Pythagoriáda (v 6. až 8. ročnících)
Úspěšní řešitelé:
Anna Svatková – 6. A – 12 bodů
Jan Sova - 6. B – 11 bodů

BLAHOPŘEJEME!!!!
0kresní kolo soutěže se uskuteční 25. května 2016 ve školní jídelně naší ZŠ v 8:00 hodin.
Těším se na setkání

Žáci soutěžili v řešení hlavolamu SUDOKU

SUDOKU je logicko-kombinační hlavolam, který se podobá křížovkám, v nichž jsou místo písmen číslice. Základem je mřížka tvořená nejčastěji devíti sloupci a devíti řádky, tj. mřížka obsahující 81 buněk. Uvnitř je mřížka ještě rozdělena na devět boxů s několika předem vyplněnými buňkami. Úkolem je doplnit do zbývajících prázdných buněk číslice 1 až 9 tak, aby se v žádném řádku, v žádném sloupci a v žádném z devíti boxů neopakovala stejná číslice.
Během října a listopadu probíhalo na ZŠ Lerchova domácí kolo již 7. ročníku soutěže. Zúčastnilo se ho 17 žáků druhého stupně ZŠ, kteří postoupili do školního kola. To proběhlo ve středu 25. listopadu 2015 v odpoledních hodinách. Soutěžící řešili SUDOKU ve třech obtížnostních kategoriích, tj. od nejjednodušších příkladů až po příklady složité a náročné na úvahu i čas. Nejlépe si vedla Michaela Skolková z 9. C, druhé místo obsadil Tomáš Míka z 8. B a na třetím místě se shodně umístila Františka Špronglová ze 7. B spolu s Antonínem Vystrčilem z 6. A. Všichni „sudokáři“ si po vyhlášení výsledků odnesli sladkou odměnu v podobě čokolády.