Akce školní družiny

Modrá škola plná duchů a strašidel

H.Pojarová Tesařová 6.11.2017

Poslední říjnové odpoledne se to v chodbách , třídách i jídelně sušické Lerchovy školy jen hemžilo duchy, čarodějkami i kostlivci , kteří se chystali tento den na velký strašidelný rej. Původní plán přesunu na Santos k velikému táboráku zhatilo počasí, takže celé rejdění s různými soutěžemi, skotačivým tancem , malováním na obličej i tvořením duchařské výzdoby se konalo v hernách zdejší školní družiny Pampeliška. Velké poděkování patří starostlivým maminkám malých strašáků , díky nimž se v družinách prohýbaly stoly pod všemožnými dobrotami, které roztodivné příšerky během odpoledne stačily spořádat. To víte, při tanci, rejdění a soutěžení přece jen vyhládne !

Družina - drátkování

M.Pokorná 6.11.2017

24. října 2017 jsme strávili odpoledne ve školní družině ZŠ Lerchova ulice. Konala se zde totiž již tradiční dílna drátkování pro rodiče s dětmi pod vedením paní vychovatelky Miroslavy Pokorné. Sešli jsme se maminky, babičky i tatínkové se svými dětmi, malými dráteníky, abychom si vyzkoušeli naši zručnost a mnohdy i trpělivost. Přestože si někteří mysleli, že jim drátkování příliš nepůjde, nakonec si všichni odnesli krásné a originální svícny různých tvarů a rozměrů a některé děti si stihli z drátků vyrobit i zvířátka. Celé odpoledne probíhalo v příjemné atmosféře, povídalo se, drátkovalo a nechybělo ani malé pohoštění v podobě posvícenských hnětynek, které donesly některé maminky. Dílnu jsme si moc užili a těšíme se na další.